Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Chov: Bully Pulpit za 120.000 forintů

Chov: Bully Pulpit za 120.000 forintů

Těsně před začátkem připouštěcí sezóny se Bully Pulpit stěhoval do Maďarska, kde čerstvě působí v chovu Národního hřebčína Bábolna.

BULLY PULPIT (Pulpit) kvůli zranění nikdy neběhal. Svoji kariéru plemeníka začal v chovu Josefa Pšurného. Byl zdrojem rychlosti. Jeho nejúspěšnějším potomkem je vítězka Svatováclavské ceny Merbela, která ve třech letech v Maďarsku běhala a vyhrála tam jedničku na 900 metrů. Ve svatováclavské ceně byla úspěšná i Agromerace, která se umístila druhá.

Od roku 2013 působil v chovu Hřebčína Darhorse. Nyní ho Hřebčín Darhorse pronajal na dvě sezóny maďarskému Národnímu hřebčínu Bábolna, kde bude připouštět za 120.000 forintů (asi 10.500 Kč) + DPH.

Národní hřebčín Bábolna se specializuje na chov arabských koní, ale produkuje i anglické plnokrevníky. V minulé sezóně tam stál třeba Ryan a Fairlypi. Letos má kromě Bully Pulpita v nabídce ještě dva plemeníky.

Vítěz slovenské Velké jarní a druhý z Českého derby MOVE YOUR VISION (Galileo) je synem vítězky Breeders' Cup Juvenile Fillies Cash Run, jejíž nejúspěšnější potomek byl druhý v Gr.3. Jeho připouštěcí poplatek je stanoven na 150.000 Ft + DPH.

Druhý z Criterium de Saint-Cloud (Gr.1) SIMPLEX (Rainbow Quest), jehož matka je polosestrou vítězky Prix Royal Oak (Gr.1) Top Sunrise, již v Bábolně stál. Před tím krátce do roku 2014 působil ve francouzském překážkovém chovu, kde byla zatím jeho nejúspěšnějším potomkem Tosca La Diva z jeho prvního ročníku (2011), která byla letos v lednu druhá v Gd.3 steeplechase v Cagnes-sur-Mer. Připouští za 120.000 Ft +DPH.

(ob)

Merbela vítězí ve Svatováclavské ceně

Merbela vítězí v jedničkovém sprintu v Budapešti