Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Moonjaz - reklama

MOONJAZ (GB)

n. 1997, Nashwan (USA) – Harayir (USA) (Gulch (USA))

Otec nejlepšího dvouletka a tříletka na rovině i tříletka a staršího překážkáře ČR chovu!

foto: Šárka Votavová

 

    Red God (USA)
  Blooshing Grooom (USA)  
    Runaway Bridge (GB)
Nashwan (USA)    
    Bustino (GB)
  Height Of Fashing (FR)  
    Highclere (GB)
     
    Mr Prospector (USA)
  Gulch (USA)  
    Jameela (USA)
Harayir (USA)    
    Shareef Dancer (USA)
  Saffaanh (USA)  
    Give Thanks (GB)

 

Karéra: 20 startů, 3 vítězství, 14 umístění, 14.980 liber, 62.448 CHF

1. Super Grand Prix BMW (2300 m), Prix d‘ Eté (2400 m),  2. ladbrokes.co.uk Prestige Handicap (class 2, 2800 m), 3. Super Grand Prix BMW (2300 m), Grand Prix d’Avenches (2150 m)

Odchovanec Shadwell Estate Company Limited začal svou kariéru doma v Británii startem ve třech letech. Vítězství si připsal následující rok v maidnu na 2400 metrů. V dalším startu zamířil do 2800 metrů dlouhého handicapu (class 2) v Goodwoodu, kde s raingem 92 lb skončil druhý. Poté se stěhoval do Švýcarska, kde běhal ještě tři sezóny a jeho největším úspěchem bylo vítězství v Super Grand Prix BMW na 2300 metrů.

Jeho otcem je Nashwan, který v klasickém věku vyhrál 2000 Guineas i Derby a proti starším Eclipse Stakes a King George VI And Queen Elizabeth Diamond Stakes.

Z jeho potomků ho napodobil Swain, který King George VI And Queen Elizabeth Diamond Stakes vyhrál dokonce dvakrát a k tomu přidal i Irish Champion Stakes a Coronation Cup. To Bago běhal především ve Francii, kde si připsal největší dostih Prix de l'Arc de Triomphe, Prix Ganay i Grand Prix de Paris. V Gr.1 dokázali uspět ještě další čtyři koně. One So Wonderful vyhrál International Stakes, Nadia ve Francii Prix Saint-Alary, Aquaarid Fillie’s Mile pro dvouleté klisny a Wandesta se prosadila v USA.

Jeho matkou je vítězka 1000 Guineas Harayir. V chovu dala čtyři vítěze, včetně Moonjaze, na black type scéně se prosadil Izdiham, když vyhrál Gala Stakes (L) v Sandownu.

Sám Moonjaz u nás začal působit v roce 2005. Největších úspěchů ale jeho potomci dosáhli tuto sezónu. Byl to především tříletý Aztek, který se koncem sezóny dostal do takové formy, že v St Legeru skončil těsně třetí a následně s přehledem ovládl Velkou cenu českého turfu i Cenu prezidenta republiky. Je tak nejlépe hodnoceným tříletkem v GH!  Na dráze měl i nejlepšího dvouletka českého chovu dle vydělaných dotací  Artabana, který vyhrál dvojku v Pardubicích a pak v Rakousku skončil třetí v Graf Hugo Henckel Memorial (Gd2). V minulých letech se třeba dokázala umístit třetí v Oaks Sicílie a jedničkové umístění má i Paulinka, která skončila druhá v Ceně zimní královny. Známý je i Shadow Moon, který má na svém kontě šest vítězství a momentálně je platným členem dvojkových dostihů.

Jeho potomstvo je však úspěšné i na překážkách. Vždyť Al Jaz dokázal ve Velké pardubické potrápit i suverénku Orphee Des Blins. Má i nejlepšího tříletého proutěnkáře českého chovu Playmonu, která byla druhá ve Zlaté sponě tříletých.

Je tedy vidět, že v chovu je velmi úspěšný. O tom vypovídá i v loňském roce nejvyšší AEI (Average Earnings Index) , z plemeníků působících v ČR.

Hřebci, kteří působili nebo působí v chovu v ČR dle AEI na rovině s více jak 5 potomky – zdroj oficiální statistiky JC ČR:

1.  Moonjaz: 1,9

2.  Two-Twenty-Two: 1

3.  Egerton: 0,8

4.  Stormy Jail: 0,8

5.  High Extreme: 0,8

13.Rosensturm: 0,6

15.Bully Pulpit: 0,5

 

30.000 Kč + DPH ZA ZJIŠTĚNOU BŘEZÍ KLISNU

Němčice

František Vocásek

Němčice 16, 533 52 Staré Hradištì

Tel: 466 648 907

Mobil 777 271 753