Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

2000 Guineas se letos uskuteční v tradičním termínu

2000 Guineas se letos uskuteční v tradičním termínu
Magna Grecia vyhrává 2000 Guineas 2019 - foto: Petra Mikesková

Tentokrát v běžném termínu první květnovou sobotu je na pořadu na závodišti v Newmarketu první jarní klasika 2000 Guineas.

16:40 Newmarket

Qipco 2000 Guineas Stakes (Gr.1, 1600 m)

Najít hlavního favorita není tentokrát úplně jednoduché. Irský trenér Aidan O'Brien posílá do dostihu tradičně silnou sestavu. Podle výběru první jezdce Ryana Moora a zatím mírně i podle kurzové nabídky je největší šancí stáje Wembley. Ten se letos ještě na dráze neobjevil a ani loni neměl úplně jednoduchou sezónu. Vyhrál až na čtvrtý pokus a sezónu zakončil těsným druhým místem v Dewhurst Stakes.

Ani další naděje zmíněného trenéra letos ještě nestartovaly. Battleground (Frankie Dettori) končil loňskou sezónu třetím místem v Breeders Cup Juvenile, Van Gogh (Seamie Heffernan) pak triumfem v Criteriu Saint Cloud. 

Silnou irskou sestavu doplňuje svěřenec Josepha O'Briena Thunder Moon (Declan McDonogh), který finišoval těsně třetí v Dewhurst Stakes, a Poetic Flare (Kevin Manning) z lotu trenéra Bolgera, který už má na kontě letošní vítězný start.

Z domácích koní má překvapivě nejvíce důvěry Mutasaabeg (Jim Crowley), který byl do dostihu dohlášen teprve tento týden po výhře v menším dostihu na zdejším závodišti.

Naději na úspěch mají i zástupci silné stáje Godolphin Master Of The Seas s prvním jezdcem stáje Williamem Buickem a One Ruler s Jamesem Doylem.

Chindit (Patrick Dobbs) ovládl letošní předzkoušku Greenham Stakes v Newbury, takže ani jeho úspěch by nebyl úplným překvapením.

Verdikt: Z vyrovnané sestavy favoritů mírně preferuji dohlášeného svěřence trenéra Hillse MUTASAABEG, největší irskou nadějí bude možná Thunder Moon mladšího O'Briena. Pevná dráha může dostat do hry irské překvapení v podobě Lucky Vega (Shane Foley) trenérky Jessiky Harrington.

STARTOVNÍ LISTINA

(Jiří Šnajberk)