Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

za 

Více informací...

Objednat...

Aeneas obhajuje Memoriál Evy Palyzové

Aeneas obhajuje Memoriál Evy Palyzové
Aeneas s Janem Kratochvílem vítězí v Memoriálu Evy Palyzové - foto: Monika Vodičková

V pondělí se v Lysé nad Labem koná první letošní mítink. Jeho vrcholem bude tradiční Memoriál Evy Palyzové.

Obhájcem místní cross country bude svěřenec Josefa Váni Aeneas, který tu loni působivě vyhrál se svým stálým partnerem Janem Kratochvílem. Peintre Elusif sice tehdy zůstal na štítě, ale dvojnásobný vítěz Velké mostecké bude mít v sedle opět Jana Faltejska, který na problémového svěřence Pavla Tůmy platí.

Oba se zde budou muset popasovat s další hvězdou. Sztorm vyhrál dvě největší polské steeplechase a vedl si dobře i mezi špičkou v Itálii. Trávový specialista ale loni ukázal, že si dokáže poradit i s pardubickými cross country a prohnat tamního krále kvalifikací Ange Guardiana.

Chybět nebude ani vítěz Zlatého poháru Mustamir, jehož premiéru na těžkých skocích zhatilo ped dvěma týdny v Pardubicích počasí.

 

Aeneas poráží Peintre Elusifa v loňském ročníku Memoriálu Evy Palyzové

 

16:35 - 6.dostih

Memoriál Evy Palyzové

Stcc - cena I.kat. - 5+ - 4600 m - 150 000 Kč

1 SZTORM(POL), 11 tr. Grzegorz Wroblewski, ž. Marek Stromský 70,0

Předloni kraloval ve Wroclawi. Loni přešel na cross country a v druhém startu potrápil Ange Guardina v pardubické kvalifikaci. V dalším startech ale šel dolů a na vině mohly být i zdravotní problémy. Do sezóny ale do sezóny vstoupil dobře, když přihlédneme k tomu, že proutěnky ve Varech nejsou jeho parketou. Steeply na trávě jsou pro něj to pravé.

2 MUSTAMIR(IRE), 9 tr. František Holčák, ž. Lukáš Matuský 70,0

Vítěz Zlatého poháru 2018 patří delší dobu k naší špičce v klasických steeplechase. Během kariéry se ale nevyhnul zdravotním problémům, loni absolvoval jen jeden start. Před dvěma týdny si měl poprvé vyzkoušet pardubický kros, díky promáčené oranici z toho ale byl zas jen start v steeplu. Ani toho nevyužil a na měkké dráze prohrál se slabším soupeřem. Rozcvička by ho měla zvednout, ale tady se setká s jinými překážkami, než je zvyklý.

3 LARIZANO, 12 tr. Stanislav Popelka, ž. Jan Odložil 70,0

Zdejší dráhu dobře zná a loni na podzim se dostal do životní formy, když byl druhý ve Wielke Wroclawské a vyhrál Velkou slušovickou. Pokud na ní naváže, nelze ho podceňovat ani zde.

4 PEINTRE ELUSIF(FR), 8 tr. Pavel Tůma, ž. Jan Faltejsek 70,0

Loni tu skončil druhý za Aeneasem. Je složitý na ježdění, ale Jan Faltejsek si s ním dokáže poradit, dvakrát s ním vyhrál Velkou mosteckou. Šanci má i tady.

5 TAMAS(POL), 8 b tr. Jana Nováková, ž. Rostislav Benš 70,0

Loni tu byl třetí v Prvomájové steeplechase. Na konci sezóny uspěl i v Pardubicích, kde porazil i Peintre Elusifa. Tomu ale debut na pardubických krosech moc nesedl. Tady by mu to měl vrátit.

6 AENEAS(IRE), 6 j tr. Josef Váňa, ž. Jan Kratochvíl 70,0 

Loni v Lysé dvakrát lehce zvítězil. V tomto dostihu porazil jistě i Peintre Elusifa. Povedl se mu však lepší průběh a tentokrát to tak snadné mít nebude.

7 NICK(POL), 9 tr. Elwira Porebna, ž. Thomas Boyer 70,0

V Pardubicích si vyhrál několik trojkových krosů. Loni přešel do polského tréninku, kde byl třetí ve Wielke Wroclawské 2 ½ délky za Larizanem, a ten tu nepatří vyloženě k favoritům.

8 SILK(GER), 9 tr. Josef Váňa, ž. Josef Bartoš 68,0

Loni byla druhá ve Velké mostecké a vyhrála Cenu Laty Brandisové, konkurence klisen tam ale přeci jen nebyla tak silná. Úspěšně ale kombinuje pardubické krosy s travnatým povrchem, takže zdejší dráha by jí vadit neměla. Spíš jí na soupeře může scházet trochu třídy.

Tipařův verdikt: Výborným koněm je Sztorm, v poslední době se ale nevyhnul výpadkům. Obhajovat loňské vítězství bude Aeneas, s Janem Faltejskem v sedle mu ale může oplatit porážku PEINTRE ELUSIF, který také dokáže bodovat na jedničkové scéně. (ob)

Tip: Peintre Elusif – Sztorm – Aeneas

STARTOVNÍ LISTINA

 

Tipsport: 2,7 Aeneas, 5 Sztorm, 6 Mustamir, Peintre Elusif, 9 Larizano, 12 Nick, Silk, Tamas

(Ondřej Blahník)

 

Dráha Lysá nad Labem