Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Aeneas opět v Lysé bezchybný (analýza)

Aeneas opět v Lysé bezchybný (analýza)
Aeneas s Janem Kratochvílem vítězí v Memoriálu Evy Palyzové - foto: Monika Vodičková

Vítězem Memoriálu Evy Palyzové se stal Aeneas, který zopakoval suverénní vítězství z prvního mítinku v Lysé nad Labem.

Memoriál Evy Palyzové nabídl zajímavou sestavu, která se střetla na distanci 4600 metrů, v jejímž kurzu byla i irská lavice, která prověřila neznalé účastníky. Větší problém ale byl zpomalení tempa potom, co na šesté překážce skončila dosud vedoucí Calin De Juilley. To dělalo některým aktérům větší problémy. Nakonec se ukázalo, že znalost místních specifik byla velkou výhodou.

AENEAS přesvědčivě vyhrál v Lysé z kraje sezóny. Byla to ale jen třetí kategorie a dostih nebyl tak dobře obsazen, když veterán Čáriray neměl svůj den a byl zadržen. V prvním startu na těžkých skocích se ale uvedl velmi dobře.

Na rovinách patřil ke špičce tříletého ročníku, když byl třetí ve Slovenském derby a druhý v našem St Legeru. Loni přešel na proutěnky a startoval především v Itálii, kde v dostizích čtyřletého ročníku získal několik umístění. U nás byl třetí ve dvojkové Ceně společnosti Synthesia, na špičku v Křišťálovém poháru ale nestačil.

V druhém letošním startu absolvoval pardubickou cross country. Vybral si na to den, kdy byla hodně hluboká oranice, což na seznámení s tímto specifikem nebylo jistě ideální. Skončil tehdy třetí za Amadeonem a Valtzem. Návrat na trávu a zkušenosti získané v prvním letošním startu ho teď v Lysé vrátily do vítězných kolejí.

Jan Kratochvíl ho během dostihu držel blízko čela, ale dopředu se dostal až za irskou lavicí, kterou absolvoval nejrychleji. V té chvíli si udělal několika délkový náskok, s nímž nastoupil do posledního kola. Na protilehlé straně ještě zrychlil a získaný náskok udržel s přehledem do cíle.

Peintre Elusif není jednoduchý na ježdění a tentokrát se musel obejít bez svého stálého jezdce. To se projevilo především, když se tempo zpomalilo a on byl za každou cenu držen vzadu. V rozhodující fázi na Aenease výrazně ztrácel a jeho náskok dokázal stáhnout jen na 7 délek.

Bugsie Malone se u nás představil poprvé. Je to velký kůň a zdejší točivá dráha nebyla pro něj zrovna to pravé. V Británii byl navíc zvyklý se podílet na tempu. Tady se na chvíli dostal do vedení po chybě Calin De Juilley. Viditelně to nebyl úmysl, defenzivní taktika se mu ale nelíbila. Zpoždění na irské lavici už moc neřešilo. V závěru porazil jen slabší soupeře. Jindy a jinde na tom může být líp.

Cayras Star jako jediný zachytil nástup Aenease. Schází mu ale dostatek třídy a v závěru se propadal. V nižších kategoriích se ale může uplatnit.

Leo Fantastico je také na našich drahách nováček. Jan Faltejsek ho poslal do vedení ve chvíli, kdy se na čelo nikomu nechtělo. Na irské lavici ale pozici ztratil a už se mu nepovedlo vrátit do hry. Na špičku mu asi trochu třída schází.

Caline De Juilley zaběhla slušně v Pardubicích na 3500 metrů. Tady se ujala hned po startu udávání tempa. Neustála však doskok na šesté překážce a Marcel Novák jí nešťastně sklouznul pod nohy.

VÝSLEDEK

Záznam přenosu na ČT4

(Ondřej Blahník)