Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Aeneas se pokusí počtvrté vyhrát Memoriál Evy Palyzové (rozbor dostihu)

Aeneas se pokusí počtvrté vyhrát Memoriál Evy Palyzové (rozbor dostihu)
Aeneas s Janem Kratochvílem potřetí vítězí v Mem. Evy Palyzové - foto: Jana Syručková

Rozbor hlavního dostihu v Lysé nad Labem ve středu 6. července, jímž je Memoriál Evy Palyzové.

Rozbor Ondřeje Blahníka

Ve středu se na svátek k připomínce upálení Jana Husa se v Lysé nad Labem tradičně koná mítink, jeho vrcholem je Memoriál Evy Palyzové. Zde se o čtvrté prvenství v řadě pokusí Aeneas. Ve třech minulých vítězstvích ho vedl Jan Kratochvíl, který je také sedminásobný vítěz Prvomájové steeplechase a na zdejším závodišti tak má neuvěřitelně dobrou bilanci, nyní však pojede Antalgique.   

17:30 - 8.dostih

Memoriál Evy Palyzové o pohár hejtmanky Středočeského kraje

Steeplechase cross country - I.kat. - 5+ - 4600 m - 150 000 Kč

1 ANTALGIQUE(FR), 7 tr. Luboš Urbánek, ž. Jan Kratochvíl 68,0

Po výhře v Prvomájové steeplechase zbytek loňské sezóny vynechala. Letošní úvod v Bratislavě nebyl špatný, do cíle meranského krosu se nedostala. V Lysé ale již ukázala, že to umí a Jan Kratochvíl zde zpravidla neprohrává.

2 GODSALINO(FR), 6 b tr. Zdeněk Seménka, ž. Jan Faltejsek 70,0

Loni tu byl v Prvomájové steeplechase šestý a pak se specializoval na cross country v Itálii. Letos nestačil na špičku v Polsku a ani poslední forma z Pardubic nenaznačuje, že by na tom měl být lépe.

3 DUMON ROCLAY(FR), 5 tr. Lenka Kvapilová, ž. Marcel Novák 69,5

V Prvomájové steeplechase ho zastavila irská lavice, ale stejně v dostihu měl roli největšího outsidera. Jeho druhé místo v jedničce pro čtyřleté steeplery nebylo v tak dobré společnosti, patří spíš do nižších kategorií.

4 LARIZANO, 14 tr. Stanislav Popelka, ž. Jaroslav Myška 70,0

I ve vysokém věku vyhrál velké dostihy v Polsku a letos přidal vítězství v Prvomájové steeplechase. S podporou stejného jezdce může opět myslet vysoko.

5 STARMAN(FR), 7 s tr. Petra Jelínková, ž. Martin Cagáň 70,0

V tréninku Josefa Váni mladšího dokázal uspět v menších dostizích v Itálii. Pod novým vedením se předvedl vítězně v Topolčiankách, tento dostih je ale lépe obsazen.

6 TURION(POL), 7 tr. Pavel Poles, ž. Jan Odložil 70,0

V minulých letech běhal hlavně v Polsku, kde nepatřil mezi špičku a vyhrál menší steepl na 4000 metrů. Letos se zaměřil na krátké pardubické krosy, ale ani tam nic velkého nepředvedl. Tahle distance mu ale může být bližší.

7 DUSIGROSZ(FR), 9 s tr. Josef Váňa, ž. Ondřej Velek 70,0

Loni vyhrál Zlatý pohár i Velkou mosteckou, v dalších startech však zklamal a ani letos na dřívější formu nenavázal. Sále patří mezi špičku, ale s irskou lavici nemá nejlepší zkušenosti.   

8 ARGANO, 8 tr. Martin Liška, ž. Martin Liška 70,0

V Úvodní cross country Koroka v Pardubicích se v závěru posunul na šesté místo a porazil Aenease, který však nevyběhl očekávanou formu.

9 DERBY PLUS(FR), 9 bj tr. Vendula Jirčáková, Josef Borč 70,0

Na českých drahách bude mít premiéru. Ve Francii běhal provinční cross country, kde se loni ve všech čtyřech startech dokázal umístit do čtvrtého místa. Do zdejších reálií se však těžko zařazuje.

10 AENEAS(IRE), 8 j tr. Josef Váňa, ž. Lukáš Matuský 70,0

Loni tenhle dostih vyhrál třikrát a loni suverénně před Larizanem. Na konci sezóny si připsal Cenu Labe. V prvním letošním startu však nebyl v takové kondici a před plánovanou druhou kvalifikací na Velkou pardubickou byl šrtnut.

Tipařův verdikt: Dá se očekávat, že obhájce Aeneas bude v lepší kondici než při letošním prvním startu. LARIZANO se však již letos ukázal v dobré formě a s Jaroslavem Myškou si rozumí, přestože jim minule ve Wroclawi nevyšel dvojskok. V Lysé se musí počítat s Antalgique a Janem Kratochvílem, naopak Dusigrosz je spíš specialista na klasické steepelchase a před dvěma lety se zde zasekl na irské lavici.

Tip: Larizano – Aeneas – Antalgique

STARTOVNÍ LISTINA