Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Almond Eye se rozloučila druhým triumfem v Japan Cupu

Almond Eye se rozloučila druhým triumfem v Japan Cupu
Almond Eye s Christophem Lamairem vítězí v Japan Cupu 2020 - foto: Japan Racing Association

Největší japonský dostih Japan Cup zná svého vítěze, je jím domácí hvězda Almond Eye, která zopakovala triumf z roku 2018.

Letošní Japan Cup byl soubojem generací. Fenomenální Almond Eye ve svých pěti letech měřila síly s tříletými hvězdami letošní sezóny. Contrail vyhrál japonskou trojkorunu, Daring Tact trojkorunu pro klisny.

ALMOND EYE vyhrála Japan Cup již před dvěma lety. Tehdy to byla vítězka trojkoruny pro tříleté klisny. Svoji třídu ukázala i na mezinárodní scéně, kde vyhrála Dubai Turf. Z jejího plánovaného turné, které mělo vrcholit účastí v Prix de l’Arc de Triomphe, se však sešlo. Doma si připsala Tenno Sho, na závěr sezóny zklamala v Arima Kinen. Po jejím prvním letošním startu ale bylo vše zapomenuto, když v The Victoria Mile nedala soupeřům šanci. Do dalšího startu v Yasuda Kinen nastupovala opět jako velká favoritka, míle ale na ní byla tentokrát krátká a skončila druhá. Dalšího velkého úspěchu ale dosáhla začátkem listopadu, když v Tokiu obhájila prvenství v Tenno Sho (autumn) na 2000 metrů před dvojnásobným vítězem dvoumílových Tenno Sho (spring) a loňským účastníkem Prix de l'Arc de Triomphe Fierementem.

Dostih odvodil s velkým náskokem druhý z Japan Cupu 2018 Kiseki, který před rokem odsunul v Prix de l’Arc na osmé místo Nagano Golda. Pole ho ale dostihlo v pravý čas. Christophe Lamaire správně načasoval finiš, aby si Almond Eye došla pro druhé vítězství v Japan Cupu. Svoji vynikající kariéru tak zakončila nejlépe jak mohla. Po deváté výhře v Gr.1 odchází do chovu.

Doběh skončil podle předpokladů. Další místa si rozdělili Contrail krk před Daring Tact, která měla co dělat, aby v dramatickém souboji o umístění dostala nos před loni druhého Curren Bouquetd'or.

Jediný evropský účastník Way To Paris, přemožitel Nagano Golda z Grand Prix de Saint-Cloud, měl velký problém se dostat do boxů a místní zavaděči si s ním nevěděli rady. Dostih absolvoval na posledním místě a jeho finiš nakonec stačil jen na desáté místo z patnácti startujících.

VÝSLEDEK

Kariéra Almond Eye

 

(Ondřej Blahník)