Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Altior a Un de Sceaux vstupují do sezóny - rozbor dostihu: Sandown – 8. 12.

Altior a Un de Sceaux vstupují do sezóny - rozbor dostihu: Sandown – 8. 12.

Prvním vrcholem sezóny pro dvoumílové steeplery je Tingle Creek Chase, které se odběhne zítra v Sandownu. Na startu bude sice pouhá čtveřice koní, ovšem kvalita je vysoká, když sezónní premiéru absolvují výborní Altior a Un de Sceaux.

16:00 – 6. dostih - Betfair Tingle Creek Chase

Stch – cena Gr.1 – 4+ - 3126 m – 150 000 £

1 ALTIOR 8, t. Nicky Henderson, ž. Nico de Boinville, 1,73:1 – Jeho vítězná série čítá už 14 startů. V devíti startech ve steeplechase neprohrál, když vždy zvítězil více jak o 3 délky a třikrát se prosadil právě v Sandownu. Role favorita ho tedy nemine.

2 SAINT CALVADOS 5, t. Harry Whittington, ž. Gavin Sheehan, 7:1 – Před minulou sezónou se přestěhoval z Francie do Anglie. Po třech lehkých vítězstvích nespěl v Arkle, když v závěru na hluboké půdě odcouval na vzdálené čtvrté místo. Po letní pauze zvítězil stylem start-cíl v Naasu, ale s absolutní špičkou se utká poprvé.

3 SCEAU ROYAL 6, t. Alan King, ž. Daryl Jacob, 6,5:1 – Před rokem tu zazářil lehkým triumfem mezi nováčky. Sympatie k dráze v Sandownu přitom nejsou zanedbatelným plusem, protože tamní dráha je specifická rychlým sledem překážek na protilehlé rovině, kde se jich nachází hned sedm. Také už má v nohách povedou premiéru, když zvítězil v Shloer Chase.

4 UN DE SCEAUX 10, t. Willie Mullins, ž. Ruby Walsh, 4,5:1 – Své kvality dokazuje už řadu sezón, když v tomto dostihu zvítězil předloni. V této sestavě už je sice veteránem a loni startoval i na delších distancích, nicméně stále ukazoval dost rychlosti, aby byl největší hrozbou pro favorita.

Tipařův verdikt: Roli favorita se nevyhne ALTIOR a vzhlede k jeho suverenitě se zdá být nabízený kurz ještě slušný. Snad jediným mínusem může být, že jiná Hendersonova hvězda Might Bite při vstupu do sezóny zklamala, ale jinak je stájová forma dobrá. Největším soupeřem Altiora by měl být Un de Sceaux a i díky zkušenostem s dráhou v Sandownu jako třetí vychází Sceau Royal. (jf)

Tip: Altior – Un de Sceaux – Sceau Royal