Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Altior a Native River se jdou rozcvičit v Newbury

Altior a Native River se jdou rozcvičit v Newbury
Native River po vítězství v Gold Cupu

V sobotu proběhne v Newbury mítink, jehož součástí jsou dvě důležité předzkoušky před březnovým Cheltenham Festivalem.

Dvojnásobný vítěz Queen Mother Champion Chase ALTIOR byla na 2 mílové trati neporazitelný a vyhrál na této distanci všech překážkových 19 startů. Zpočátku na proutěnkách, kde slavil úspěch v Supreme Novices‘ Hurdle, tak po přechodu na steeplechase, kde si na těchto tratích vydobyl pověst naprostého suveréna.

Na úvod nové sezóny ale hvězda trenéra Nickyho Hendersona utržila první porážku. Šlo prakticky o match, který se odehrál na pro Altiora nezvyklé distanci 4200 metrů v Christy 1965 Chase v Ascotu. Naopak jeho soupeř Cyrname na této trati loni zdemoloval pole soupeřů v Ascot Chase a dostih mu pasoval na míru.

Ani po této prohře se však neutišily myšlenky na prodloužení distance. Ze startu v King George VI Chase sice sešlo, ale reálná měl být jeho účast v 4100 metrů dlouhé Siliviniaco Conti Chase v Kemptonu 11. ledna. Nicky Henderson ho sice z přihlášek opět stáhl, ale řešil nepříjemný únik informací z jeho stáje na sázkový trh. Ten na situaci reagoval dřív, než to Henderson oficiálně oznámil.

Altior se nyní vrací na 2 mílovou trať. Nastoupí do Betfair Game Spirit Chase v Newbury v pozici horkého favorita. Pokud se nachází v adekvátní formě a chce potvrdit své ambice získat hattrick v Queen Mother Champion Chase, neměl by mít se soupeři výrazný problém.

STARTOVNÍ LISTINA

 

Cyrname uštědřuje prví porážku na překážkách Altiorovi

V sobotu se v Newbury představí i vítěz Cheltenham Gold Cupu 2018 NATIVE RIVER. Svěřenec Colina Tizzarda se představil naposledy začátkem prosince v Aintree, kde si v Many Clouds Chase oběhl trať 5000 metrů a vyhrál s náskokem 33 délek před Black Cortonem.

Na rozdíl od loňského roku, kdy šel King George VI Chase na pro něj nevhodné dráze v Kemptonu, půjde letos osvědčenou cestou a před březnovým vrcholem se pokusí získat třetí vítězství v Betfair Denman Chase. V jeho sedle bude tentokrát poprvé Jonjo O’Neill junior, který vystřídá jeho stálého žokeje Richarda Johnsona, který si zlomil ruku, ale do festivalu se snad stihne vrátit.

Přestože jeho tým říká, že už nemusí nic dokazovat, jeho směřování do Cheltenahm Gold Cupu je jasné. V minulých letech tam získal třetí, první a čtvrté místo a i letos může mít šanci na přední umístění, přestože v okruhu favoritů se počítá spíš mladšími.

Jeho soupeřem bude zítra opět Miht Bite. Ti spolu udělali z Cheltenham Gold Cupu před dvěma lety úchvatnou podívanou. Výkony Might Bita ale byli v minulé sezóně rozpačité a nepolepšil si ani v té nové. První start absolvoval v Many Clouds Chase právě proti Native Riverovi, ale již v půlce prvního okruhu po chybě na překážce Nico de Boinville poroučel z jeho sedla. Podruhé se představil na Nový rok v Cheltenhamu, kde šel po dlouhé době dostih přes proutěné překážky. V handicapu na měkké dráze nesl nejvyšší váhu, pohyboval se mezi předními koňmi, ale po zatočení do roviny z dění vycouval a byl zadržen. Snad teď ukáže, jak na tom momentálně je.

STARTOVNÍ LISTINA

 

Native Riverovo sólo v Many Clouds Chase a zaváhání Might Bita

(Ondřej Blahník)