Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Altiora vyzve rekonvalescent Fox Norton

Altiora vyzve rekonvalescent Fox Norton
Altior a Nico de Boinville po vítězství v Queen Mother Champion Chase

Vrcholem sobotních dostihů v Ascotu je Clarence House Chase (Gr.1, 3371 m). Ze sázkařského pohledu sice nejde o atraktivní dostih, přesto ho na našich stránkách nemůžeme opomenout.

Na jeho startu bude pouhá trojice koní. Mezi hlavní důvody slabé účasti patří přítomnost výtečného ALTIORa (de Boinville; 1,13:1). Svěřenec Nickyho Hendersona je mezi dvoumílovými steeplery jasnou jedničkou, když v každém z jedenácti startů nad těžkými skoky zvítězil o více jak 3 délky. Soupeři se mu tak radši sami klidí z cesty. Vždyť v jedenácti startech ve steeplechase měl pouze dvakrát přes pět soupeřů. Vždy se tak stalo na Cheltenhamském Festivalu, tedy na největším mítinku sezóny, na kterém už trenéři nespekulují ohledně soupeřů nebo půdy. O kvalitách Altiora také vypovídá, že jeho šance na obhajobu vítězství v Queen Mother Champion Chase vyjadřuje většina bookmakerů kurzem 1,44:1. Aktuálně se jedná o jediný z osmadvaceti festivalových dostihů, který má desetinového favorita.

V probíhající sezóně vyběhl Altior dvakrát. V Tingle Creek Chase byl jeho největším soupeřem zkušený Un de Sceaux, který původně také mířil do Ascotu, ale kvůli rychlejší půdě ho nakonec Willie Mullins škrtnul. Ve vánoční Desert Orchid Chase na něj druhý Diego du Charmil (Cobden; 17:1) ztrácel 19 délek, takže těžko lze očekávat změnu poměru sil. Problémem by pro Altiora neměla být ani skutečnost, že v Ascotu naposled startoval nad proutěnkami. V předchozích dvou letech se před Cheltenhamským Festivalem vždy rozcvičil vítězstvím v Game Spirit Chase v Newbury.

Clarence House Chase má každopádně kromě účasti Altiora i další výrazné lákadlo, kterým je comeback Fox Nortona (Power; 7:1). Svěřenec Colina Tizzarda zářil především v sezóně 2016/17, když z šesti startů vytěžil čtyři vítězství a dvě druhá místa. Získal přitom Gr.1 triumfy na jarních mítincích v Aintree a v Punchestownu. Dobře zahájil i následující sezónu, ale v třímílové King George VI Chase byl zadržen a od té doby nevyběhl. Vrací se tak po více jak roční pauze, přičemž pro Cheltenham pro něj připadá v úvahu Queen Mother Champion Chase nebo čtyřkilometrové Ryanair Chase.

(Jaroslav Fabris)