Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Analýza: Delight My Fire podruhé vítězkou Slušovické

Analýza: Delight My Fire podruhé vítězkou Slušovické
Delight My Fire se Sertashem Ferhanovem vyhrála již podruhé Velkou slušovickou - foto: Zenon Kisza, fotokisza.com

Dostihová sezóna se rozloučila ve Slušovicích, kde byla vrcholem Velká slušovická steeplechase cross country Zlínského kraje na 5200 metrů.

DELIGHT MY FIRE již Velkou slušovickou vyhrála před dvěma lety po vítězství v Ceně Labe. Loni zakončila sezónu třetím místem ve Velké pardubické. Letos se jí ale moc nedařilo a to ani v její oblíbené Wroclawi. Čtvrté místo z poslední kvalifikace, která byla letos slušně obsazená, ale nebylo špatné. Ve Velké ale skončila již na Popkovickém skoku.

I díky menší dotaci byl letos dostih o něco hůře obsazen a Delight My Fire neměla problém splnit roli favoritky. Sertash Ferhanov ji usadil na čele dostihu a přestože nenadiktoval nijak rychlé tempo, ostatní soupeři ji nechali na špici v klidu. Klisna tak vyhrála s jistotou stylem start-cíl.

All About Cossio v posledních třech startech vyhrál kros v Meranu, na který se specializuje. To je ale technicky náročná disciplína. Italský díl Cryslal Cupu vlastně vyhrál především díky tomu, že většina soupeřů tamní specifika nezvládla.

Marcel Novák v jeho sedle jako jediný reagoval na nástup favoritky a přestože tu neohrozil, bylo to dobré běhání.

Catch Life běhá tento dostih pravidelně. Již v roce 2014 tu byl třetí, předloni druhý za Delight My Fire a loni čtvrtý, což bylo trochu zklamání, protože v létě vyhrál Velkou mosteckou. Do letošní sezóny ale nevstoupil dobře, když nezaběhl v Bratislavě a pak se na delší dobu odmlčel. Na dráhu se vrátil před měsícem ve Švýcarsku, kde v dostihu čtyř koní, z nichž dokončili jen dva, přišel s odstupem za vítězem.

Tady se držel v popředí, nástup první dvojice však nezachytil a došel si pro třetí příčku.

Delifo na zdejší dráze vyhrál menší steepl, ale Lombargini, kterého porazil, není špatným koněm. Čtvrté místo tak odpovídá jeho výkonnosti.

Quebracho běhá na Slovensku, kde ale není konkurence nijak velká. Tady se držel blízko čela, v závěru však přestal stíhat a skončil pátý.

Waikita sice byla třetí v Ceně Laty Brandisové, ale daleko za první dvojicí. Její letní výkony, kdy sice běhala v nižších kategoriích, ale nechodila tam se špatnými koňmi, vypadají lépe. Tady neměla světlý moment.

Vajgaros před dvěma lety vyhrál Cenu Jana Kašpara pro pětileté, kde porazil velmi dobrého Buonarrotiho. Loni nešel špatně v Ceně Peruána. Letos se neztratil ani v červnové kvalifikaci, kde již vypustil závěr, ve Velké ale skončil na irské lavici.

Přestože tempo dostihu nebylo moc rychlé, držel se vzadu bez jakékoli snahy být v dostihu a tam také zůstal. Pokud má nějakou třídu, nebyla mu dána možnost to nějak ukázat.

Sorgenio asi nejlépe zaběhl na jaře v pardubickém handicapu, kde těsně prohrál s Taj Mahalem a za sebou nechal slušné koně. To bylo na 4000 metrů. Tady když se to v závěrečné pasáži rozjelo, začal odpadat.

Ondřej Blahník

Záznam celého dostihového dne - Velká slušovická 2:59