Analýza: Mr Right dominoval v Českomoravské

Mr Right s Václavem Janáčkem severénní v Českomoravské ceně - foto: Monika Vodičková

Jedním z vrcholů sobotního mosteckého mítinku byla tradiční Českomoravská cena Ústeckého kraje (VÝSLEDEK) na 1400 metrů, která měla jasného vítěze.

MR RIGHT se loni hned po svém importování zařadil mezi naší absolutní sprinterskou špičku. V EJC Million byl pátý, pak ale opanoval Svatováclavskou cenu na mosteckém závodišti. Letos přidal třetí místo z Ceny MPRVSR na Turf Gala v Bratislavě, kde o derby dnu vyhrál i Cenu Mysa na 1000 metrů. U nás bral první místo v Ceně TMM, obhájit Svatováclavskou se mu však nepodařilo, když nastoupil moc brzo a těsně prohrál s Henrytheaeroplane. V nabitém EJC Million se umístil na šestém místě, když na Gordon Lord Byrona ztrácel jen krk.

Tady se snažil Václav Janáček brzdit jeho chtivější projev a po startu ho "zaparkoval" mezi koně. Už v oblouku ale bylo vidět, že s ním má co dělat. Vedení ale převzal až na začátku cílové roviny a pak již nebylo co řešit, když ostatním soupeřům odešel na rozdíl 5 délek. Potvrdil tak, že patří k nejlepším sprinterům v regionu.

Lexceed v minulosti na mostecké dráze na 1400 metrů dvakrát vyhrál. V EJC Million na Mr Right 2 délky, tady mu utekl víc.

Red Persian v prvních dvou startech nepředvedl to, proč k nám byl kupován, když po aktivních začátcích daleko nedoběhl a čekalo se, že by mu měly víc sednout kratší sprinty. Nyní ho ale Jiří Palík usadil za koně a v rovině útočil závěrem, kterým "přilétl" až na třetí příčku.

Rabbit Havana byla druhá v Jarní ceně klisen, její poslední výkony, kdy navíc experimentovala s délkou distance, moc valné nebyly. Je hodně rychlá po startu a mostecká dráha s kratší rovinou jí teď dokonale sedla.

Zock se na zdejší dráze objevil poprvé od svého vítězství v Ceně zimního favorita. Vypadalo to, že jde na ideální pozici. Skončil mezi nejlepšími, ale možná by skutečně potřeboval tu svojí míli, když měl navíc od čtvrtého místa ve Velké ceně Prahy na rozdíl od soupeřů trochu delší pauzu.

Benediction se zatím na mostecké dráze dařilo, když na jaře tu vyhrála stejně dlouhou Cenu Jezdectví. Při nevýhodě venkovního čísla však v dostihu hodně obíhala a stihla jen šestou příčku.

Berouyine nejlépe zaběhla v Ceně TMM, kde pořádně seběhla až koncovku. Z boxu číslo 3 však na téhle dráze neměla moc možností, než držet se od startu blízko čela. V konci jí to pak chybělo.

Mayda před startem prorazila startovací boxy. Na výkon v dostihu to ale zdá se vliv nemělo. Pohybovala se spíš v předních koních, v závěru vyloženě neslábla, ale přeci jen bylo znát, že 1400 metrů už je za hranou jejího optima.

Borsakov byl ze zúčastněných nejlépe umístěným koněm v EJC Million, kde skončil čtvrtý. Je ale hodně závislý na průběh dostihu, když preferuje tempovější styl. Nyní se mu ale po startu nepodařilo dostat na pozici, dostih absolvoval vzadu, kde také zůstal.

Hello Hoby doběhl současně s Borsakovem, když také on absolvoval dostih vzadu.

Let Fire potvrdil, že na nejlepší mu něco schází a z podstatného dění vycouval.

Anitschka měla světlý moment v oblouku, kde nastupovala, pak se ale z hlavního dění vytratila. Již není v takové formě jako kdysi a také na mostecké dráze se jí nikdy nedařilo a 1400 metrů je nad jejím optimem.