Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ange Guardian o páté kvalifikační vítězství

Ange Guardian o páté kvalifikační vítězství
Ange Guardian s Lukášem Matuským v třetí kvalifikaci - foto: Zenon Kisza (fotokisza.com)

Účast krále kvalifikací Ange Guardiana a druhého z Velké pardubické Strettona budou hlavními taháky Memoriálu mjr. M. Svobody.

Seriál kvalifikačních dostihů pokračuje Memoriálem mjr. M. Svobody - II. kvalifikací na Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou na 5800 metrů. Roli favorita dle očekávání zaujímá Ange Guardian. Vždyť svěřenec Josefa Váni poslední čtyři starty v pardubických kvalifikacích proměnil ve vítězství, přičemž na distancích do šesti kilometrů neprohrál dokonce v posledních pěti startech. Velká pardubické je pro něj příliš dlouhá, přesto v jejích posledních čtyřech ročnících postupně obsadil druhé, páté, šesté a znovu páté místo, což rozhodně není špatná bilance.

Vyhrál oba poslední ročníky Memoriálu mjr. M. Svobody a teď se pokusí o hattrick. Může se tak přiblížit Registaně, která tento dostih vyhrála čtyřikrát. Do jeho sedla se vyhoupne Jiří Kousek, který se vrací do akce po pětiměsíční pauze.

 

Ange Guardian vítězí v loňském ročníku Memoriálu mjr. M. Svobody přes Sztormem

Hlavním vyzyvatelem Ange Guardina je Stretton (Stromský), který naopak nejlepší výkony pravidelně předvádí ve Velké pardubické. Předloni v ní totiž obsadil třetí příčku a loni byl vítězství ještě blíže, když ho v dramatickém závěru porazil pouze Theophilos. Kvalifikačním maximem svěřence Stanislava Popelky jsou dvě čtvrtá místa, která získal v loňském roce.

 

Stretton druhý ve Velké pardubické 2019 za Theophilem

Tréninkový kolega Stretonna Lombarginiho (Faltejsek) se zařadil mezi širší špičku druhým místem v Ceně Labe, v níž porazil Váňova Sottoventa (Kratochvíla). Oba čeká kvalifikační premiéra, ale na rozdíl od výše zmíněné dvojice mají výhodu startu v nohách. Ten nicméně kvůli počasí neabsolvovali v krosu, nýbrž v klasické steeplechase, takže o jejich formě mnoho neprozradil. Do druhého sledu patří také tempař Bridgeur. Svěřenec Štěpánky Myškové se loni zaskvěl především bronzem v srpnové kvalifikaci. Zatímco v posledních dvaceti startech ho vedl manžel trenérky Jaroslav Myška, tentokrát se do jeho sedla vyhoupne Jakub Kocman. Zbylá čtveřice účastníků druhé kvalifikace může především překvapit.

 

16:00 - 6.dostih

Memoriál Mjr. M. Svobody

II. kvalifikace na Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou

Stcc - cena NL - 5+ - 5800 m - 200 000 Kč

1 TIEP DE L‘EST(FR), 8 b tr. Ján Cagáň, ž. Martin Cagáň 70,0

Loni byl v červnové kvalifikaci poslední. Letos byl v menším steeplu na měkké dráze zadržen. Na nejlepší by tady mít neměl.

2 ANGE GUARDIAN(GER), 12 tr. Josef Váňa, ž. Jiří Kousek 70,0

Velká pardubická je na něj asi dlouhá, v kvalifikacích na Velkou pardubickou je ale přesvědčivý a v posledních dvou letech vyhrál čtyři. V prvním letošním startu může přidat další.

3 LOMBARGINI(GER*), 9 tr. Stanislav Popelka, ž. Jan Faltejsek 70,0

Loni byl sice druhý v Ceně Labe, mezi absolutní špičku ale zatím nepatřil. V prvním startu absolvoval neplánovaně místo krosu steeplechase, což není jeho parketa. Dostih není tak silně obsazen a šanci na umístění má.

4 VERNOIS(FR), 7 tr. Jaroslav Brečka, ž. Jaroslav Brečka 70,0

V pěti letech vypadal nadějně, loni šel ale s formou dolů, v Ceně Labe se vůbec nechytal. Musel by se hodně zvednout.

5 BORDERLAND(IRE), 14 tr. Pavel Kašný, ž. Pavel Kašný 70,0

Kdysi patřil do jedničkové společnosti, ve svých čtrnácti letech je ale již za zenitem a nedokáže uspět ani v nižších kategoriích.

6 SOTTOVENTO(GER), 8 tr. Josef Váňa, ž. Jan Kratochvíl 70,0

Loni byl třetí v Ceně Labe, když před ním byl Lombargini. Letos se uvedl třetím místem ve steeplechase. V kvalifikaci se představí poprvé, ale za dvojicí favoritů je to otevřené.

7 MOULA, 12 tr. Jiří Uhl, ž. Petr Tůma 70,0

V kvalifikaci se umístil před sedmi lety. Pohybuje se v nižších kategoriích. Naposledy byl druhý ve čtyřkovém handicapu.        

8 STRETTON, 10 tr. Stanislav Popelka, ž. Marek Stromský 70,0

Loni druhý z Velké pardubické patří dlouho mezi naše nejlepší krosaře. Loni odstartoval sezónu druhým místem v Úvodní cross country Koroka, kde nestačil na Ange Guardiana. I tady ho porazit bude složité.

9 BRIDGEUR(FR), 9 s tr. Štěpánka Myšková, Jakub Kocman 70,0

V dostizích si počíná ofenzivně, nikdy to ale nedotáhl do konce. V kvalifikacích se ale již několikrát umístil. Letos už byl čtvrtý v krosu ve Francii, v italském ale chyboval. Poprvé se u nás představí s novým jezdcem.

Tipařův verdikt: ANGE GUARDIAN vyhrál všechny čtyři poslední kvalifikace, do kterých nastoupil. Loni sezónu začal vítězstvím v Úvodní cross country Koroka, kde za ním skončil později druhý ve Velké pardubické Stretton, který by měl být jeho hlavním soupeřem. Kromě těchto dvou favoritů není kvalifikace tak dobře obsazena, proto na umístění můžou pomýšlet koně, kteří zatím mezi absolutní špičku nepatřili jako Lombargini a Sottovento. Své zkušenosti zde může prodat Bridgeur. (ob)

Tip: Ange Guardian – Stretton – Bridgeur

STARTOVNÍ LISTINA

 

Tipsport: 2 Ange Guardian, 2,85 Stretton, 8 Lombargini, 9 Bridgeur, Sottovento, 22 Moula, Vernois, 27 Tiep De L‘Est, 100 Borderland

(Jaroslav Fabris, Ondřej Blahník)