Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Apple’s Jade vyzve Buveur D’Air

Apple’s Jade vyzve Buveur D’Air
Apples Jade vítězí v Irish Champion Hurdle - foto: Dublin Racing Festival

Irská suverénka Apple’s Jade po vítězství v Irish Champion Hurdle mění plány a míří do Champion Hurdle.

APPLE’S JADE patří mezi hvězdy od počátku své kariéry. Již jako čtyřletá byla druhá v Triumph Hurdle a opanovala Chamion Four Year Old Hurdle. Další sezónu prohrála s rychlým Irvingem na dvou mílích a začala se specializovat na distanci 4000 metrů.

Na ní vyhrála Mares‘ Hurdle v Cheltenhamu i v Punchestownu. Minulé Vánoce dokonce vyhrála Christmas Hurdle v Leoprdstownu na 4800 metrů, na těžké půdě v Cheltenhamu ale svůj triumf neobhájila a dostih jí patrně sebral sílu, takže neuspěla ani v Punchestownu.

Na podzim se ale vrátila ve velkém stylu a od té doby své soupeře doslova válcuje. Před startem v BHP Insurance Irish Champion Hurdle vyhrála všechny své stři starty s náskokem minimálně 11 délek. Svoji převahu navíc stupňovala. V Hatton’s Grace Hurdle na 4000 metrů ve Fairyhouse porazila Supasundae o 20 délek a při obhajobě Christmas Hurdle utekla všem o 28 délek. Jejímu ofenzivnímu stylu hraje do karet i stav drah, které bývají v poslední době spíš rychlejší.

To platilo i při jejím návratu na 2 míle. Kratší trať pro ni nebyla žádný problém, když i tentokrát dostih opanovala s naprostou převahou. Loňský vítěz Supasundae na ni z druhého místa ztrácel 16 délek.

 

Apple's Jade dominuje v Irish Champion Hurdle

Její trenér Gordon Elliott po dostihu ujišťoval, že by se její plán měnit neměl, že je nejlepší na 4000 metrů a nejpravděpodobnější start v Cheltenhamu bude v Mares‘ Hurdle. Nakonec ale vše s majitelem Michaelem O’Learym přehodnotili a nasměřují její kroky do Champion Hurdle. Vínové barvy Gigginstownu tak budou mít v proutěnkářském vrcholu žhavé želízko. Sázkové kanceláře na to okamžitě zareagovaly a udělali z ní předběžnou spolufavoritku s kurzem 2,75:1.

 

Apple's Jade s Jackem Kennedym po výhře v Irish Champion Hurdle

 

Jejím hlavním konkurentem nebude nikdo jiný než dvojnásobný vítěz Champion Hurdle BUVEUR D’AIR, který se pokusí o hattrick. Ten se naposledy povedl Istabraqovi v roce 2000. Svěřenec Nickyho Hendersona sice utrpěl překvapivou porážku v Christmas Hurdle na Winter Festivalu v Kemptonu, kde ho těsně porazila stájová kolegyně Verdana Blue, ale do Cheltenhamu se s ním stále počítalo jako s velkým favoritem.

Jeho příprava nakonec proběhla podle plánu. V Sandownu díky maximální péči o dráhu, kterou mohly ohrozit mrazíky, se odběhla 888sport Contenders Hurdle. V ní se mu snažil nejvíc sekundovat Vision Des Flos, od něhož ale neměl problém v závěru odejít.

Buveur D'Air se stálým jezdcem Berrym Geraghtym v Aintree 2017

 

Silné zastoupení by měl mít v Champion Hurdle i Willie Mullins. Z jeho svěřenců je zatím s nejnižším kurzem nabízena Laurina a vítěz Ryanair Hurdle na Christmas Festivalu v Leoardstownu Sharjah.

Loni druhý z Chamion Hurdle Melon se zatím letos moc neukázal. Po čtvrtém místě v Ryanair Hurdle nepředvedl nic velkého ani teď v Irish Chamion Hurdle. Ani loni tady ale nezběhl. Cheltenham mu může opět sednou líp, zda se ale dočká měkké dráhy, se teprve uvidí.

U druhého z Irish Champion Hurdle Supasundae jeho další směřování není jisté a je možné, že dá stejně jako loni přednost Stayers‘ Hurdle, kde byl druhý.

 

ANTE POST kurzy na Chamion Hurdle:

2,7 Buveur D’Air, Apple’s Jade, 4,5 Laurina, 9 Verdana Blue, 10 Sharjah, 13 Melon, 15 Supasundae

 

Ondřej Blahník