Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ascot nabízí kvalitní podívanou – rozbory dostihů – 24. 11.

Ascot nabízí kvalitní podívanou – rozbory dostihů – 24. 11.

Dnes se kromě dostihů v Haydocku, kde se běží Betfair Chase, konají i zajímavé dostihy v Ascotu.

 

Ty se odběhnou na pevnější dráze s označením „good“ a kvůli tomu nakonec zrušil účast na mítinku Willie Mullins a jeho hvězdy Laurina a Min zůstaly doma.

 

15:05 – 4. dostih - Christy 1965 Chase (Gd.2, 4200 m, 70.000 liber)

1 POLITOLOGUE (FR) 7, Sam Twiston-Davies, tr. Paul Nicholls, 73,0 kg, 2,1:1 – Loni se prosazoval především na dvoumílových tratích, kde vyhrál Tingle Creek v Sandownu a Desert Orchid Chase v Kemptonu. Příklon k rovným drahám potvrdil na konec sezóny, kdy se v Aintree vrátil na 4000 metrů, na nichž běhal jako nováček, a v Melling Chase těsně porazil Min. Přestože se tady bude muset vypořádat s nejvyšší váhou v poli, vypadá jako největší hvězda.

2 GOLD PRESENT (IRE) 8, James Bowen, tr. Nicky Henderson, 72,1 kg, 10:1 – Loni v Ascotu porazil velmi dobrého Frodona. Sice to bylo na třech mílích, ale před tím běhal dostihy na 4000 metrů. V posledních startech se mu sice nedařilo, ale to v Cheltenhamu nesl vysokou váhu na těžké půdě a pak zas zkoušel moc dlouhou Scottish Grand National.

3 BENATAR (IRE) 6, Jamie Moore, tr, Gary Moore, 71,7 kg, 4,5:1 – Mezi nováčky se mu loni na zdejší dráze dařilo. O jeho kvalitě svědčí třetí místo z JLT Novices‘ Chase na Cheltenham Festivalu. Vstup do sezóny se mu sice nepovedl, ale na hluboké dráze volil pro něj nezvykle ofenzivní taktiku a v závěru mu došlo. Na pevnější dráze se může opět dostat do hry.

4 CHARBEL (IRE) 7, David Bass, tr. Kim Bailey, 70,3 kg, 4,5:1 – Loni na jaře v Aintree na Politologue nestačil a stejně tak před rokem v Sandownu. Tentokrát ale proti němu bude mít skoro 3 kg výhodu, což může výkonnostní rozdíl smazat a především jeho forma z druhého sezónního startu, v němž porazil pozdějšího vítěze handicapu v Cheltenhamu Baron Alco, vypadá dobře.

5 HAMMERSLY LAKE (FR) 10, Sean Bowen, tr. Charlie Longsdon, 70,3 kg, 17:1 – Svůj vysoký rating si vyběhal v handicapech během letní sezóny. V září dokonce porazil i přes vyšší váhu Charbela, i když ten přišel o dobrou pozici špatným skokem v oblouku před cílovou rovinou. Naposledy zamířil do USA, kde neuspěl tamní Grand National.

6 SIZING GRANITE (IRE) 6, Noel Fehily, tr. Colin Tizzard, 70,3 kg, 34:1 – Na jaře byl za Politologuem s odstupem třetí. Špatný nebyl ani jeho start v Punchestown Gold Cupu. V posledních třech startech ale nezaběhl. Možná čeká na měkčí půdu, té se ale tady nedočká.

Tipařův verdikt: Přestože se bude muset POLITOLOGUE vypořádat s nejvyšší váhou, vypadá tady jako největší hvězda. Nemusí to mít ale tak lehké, jak ukazuje kurz. Méně zatížený Charbel se může opřít o aktuální formu, Bentarovi zas přijde vhod pevnější dráha. Milovníci vysokých kurzů můžou risknout, že Hammersly Lakeův rating trochu odráží jeho třídu. (ob)

Tip: Politologue – Charbel – Benatar

STARTOVNÍ LISTINA

 

15:40 – 5. dostih – Coral Hurdle (Ascot Hurdle)(Gd.2, 3900 m, 100.000 liber)

Tipařův verdikt: Při svém návratu před třemi týdny v Elite Hurdle IF THE CAP FITS (1,8:1) porazil We Have A Dream (3,5:1). Přední čtyřletý proutěnkář minulé sezóny by pro otočení poměru sil možná potřeboval trochu měkčí dráhu, které se ale nedočká. Nejlepší formu v aktuální sezóně vyběhl Old Guard (7:1). Bylo to ale před pouhým týdnem v Greatwood Handicap Hurdle v Cheltenhamu a náročný podzimní program se na něj může projevit. (ob)

Tip: If The Cap Fits – We Have A Dream – Old Guard

STARTOVNÍ LISTINA

 

16:15 – 6. dostih - Gerard Bertrand Hurst Park Handicap Chase (class 2, 3400 m, 125.000 liber)

Tipařův verdikt: Favoritem dostihu je CYRNAME, který tady vévodí „Nicholls Army“, když je na něj velký gamble a jeho kurz od včera spadnul z 8 na 4,3:1. Minulou sezónu se mu dařilo mezi nováčky a v Sandownu jen těsně prohrál s později druhým z JLT Novices‘ Chase Terrefortem. V prvním sezónním startu sice nakonec skončil třetí, když svoji ofenzivní taktiku nedotáhl do konce. Porazil ho ale slušný Mister Whitaker a nyní by se o tempo neměl starat sám.

Vysoké ambice mají i jeho stájoví druhové. Modus (5:1) také patřil mezi nadějné nováčky a do sezóny vstoupil těsnou porážkou Duke Of Navan (13:1), který se tentokrát bude muset obejít bez svého stálého jezdce s úlevou.

Dalším silným zástupcem Paula Nichollse v dostihu je San Benedeto (10:1), který se účastní větších dostihů a na konci sezóny porazil velmi slušné koně v Sandownu. Minulý start v Exeteru ale prohrál s Ozzie The Oscar (10:1), který přestože tentokrát ponese vyšší váhu, jde stále s formou nahoru.

Překvapivě klesají akcie Theinvala (17:1), který to na pevnější dráze umí. Vysoký kurz má i Speredek (15:1), který je znám svou ofenzivní taktikou, ale dařilo se mu spíš na měkké dráze. Naopak kurz z 25 na 12:1 klesl Gardefortovi, který je value bet tipem populárního tipaře Sportinglife Bena Linfoota. (ob)

Tip: Cyrname – Modus – Theinval

STARTOVNÍ LISTINA