Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Belmont Stakes: Mo Donegal zajistili Pletcherovi raz-dva doběh

Belmont Stakes: Mo Donegal zajistili Pletcherovi raz-dva doběh

V sobotu se na dráze Belmont Park uskutečnil závěrečný bod americké Trojkoruny.

Komentář Míši Moricové

V sobotu se na dráze Belmont Park uskutečnil závěrečný bod americké Trojkoruny. V 2400 metrů dlouhých Belmont Stakes se sešlo osm tříletých koní, mezi kterými hnědák MO DONEGAL splnil roli favorita a v podstatě se stal jediným potomkem plemeníka Uncle Mo, který kdy dokázal na vytrvalecké distanci zazářit.

Svěřenec Todda Pletchera se jako dvouletý předvedl především v Gr.2 Remsen Stakes, kde o nos porazil Zandona, a jako tříletý se zařadil ke špičce ročníku díky triumfu v Gr.2 Wood Memorialu. V rámci Kentucky Derby si vybral nějakou tu smůlu a páté místo bylo za daných okolností jeho maximem, načež si trochu odpočinul, aby byl pro Belmont Stakes v optimální formě. Tentokrát se nemusel potýkat s vnitřním startovním číslem ani velkým polem, a tak se největší otazník vznášel nad hnědákem kvůli distanci, ovšem Mo Donegal přeci jen mohl trochu vytrvalosti získat z matčiny strany. Navíc třídově vypadal jako jednoznačně nejlepší kůň v poli, což také na dráze ukázal. Irad Ortiz jej po startu nechal přijít na nohy, postupně si s ním lepšil pozici, načež do cílové rovinky vbíhal Mo Donegal na třetí pozici zvenčí. Posléze se hnědák bez větších potíží posunul do vedení a docválal si pro jisté premiérové vítězství na nejvyšší scéně, a to rozdílem 3 délek. Úspěch trenéra Todda Pletchera a majitele Repole Stables podtrhla druhým místem kobylka Nest vedená Josem Ortizem. Navzdory tomu, že po startu zaškobrtla, velice rychle se při bariéře dostala na třetí místo. V cílové rovince na finiš svého kolegy nestačila, druhým místem ale jednoznačně ukázala svou třídu i tak trochu nečekanou vytrvalost.

Za touto dvojicí byl po statečném výkonu odměněn Skippylongstocking (Franco), který v průběhu pronásledoval vedoucího We The People (Prat). Druhý jmenovaný sice posledně vyhrál Gr.2 dostih rozdílem třídy, tady ale narazil na silnější konkurenci a dlouhou distanci, takže v závěru slábl a Skippylongstocking ho odsoudil k těsnému čtvrtému místu. Zbytek pole rovněž na trati dlouhé 2400 pohořel, když z Preakness Stakes třetí Creative Minister (Hernandez) doběhl pátý, vítěz Kentucky Derby Rich Strike (Leon) neměl světlou chvilku a obsadil šestou příčku před dvojicí Barber Road (Rosario) – Golden Glider (Davis).

VÝSLEDEK