Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Betfair Chase nabitá hvězdami – rozbor dostihu – Haydock - 24. 11.

Betfair Chase nabitá hvězdami – rozbor dostihu – Haydock - 24. 11.
Účastníci Betfair Chase - Clan Des Obeaux, Native River, Might Bite, Thistlecrack a Bristol De Mai - foto: attheraces.com

V sobotu se v Haydocku odběhne jedna z největších steeplechase Betfair Chase, která spolu s King George VI Chase a Cheltenham Gold Cupem tvoří trojkorunu Betfair Million. Vítěz všech tří dostihů by od sázkové společnosti Betfair obdržel bonus milión liber.

V třináctileté historii této Stayers Chase Triple Crown se to podařilo jen jednou a to hned ve druhém ročníku v sezóně 2006/2007 a tím koněm nebyl nikdo menší než fenomenální Kauto Star.

Na rozdíl od Cheltenhamu je Haydock rovná dráha, která se část roviny i mírně svažuje. Je tedy ideálnější pro rychlejší koně než silovější Cheltenham. Postupné prodlužování distance z původních 4600 na dnešních 5100 metrů ale nahrává větším vytrvalcům.

 

 

Letos se na jejím startu střetne pouhá pětice soupeřů, jedná se však o největší výkvět britské překážkové scény.

 

16:00 – 6. dostih - BETFAIR CHASE

steeplechase (Gd.1) – 5100 m – 200.000 liber

1 BRISTOL DE MAI (FR) 7, Daryl Jacob, tr. Nigel Twiston-Davies, 8:1 – V Haydocku startoval třikrát a vždy vyhrál ve velkém stylu. Vždy to ale bylo na jeho oblíbené měkké půdě. Při jeho loňském velmi působivém prvenství v tomto dostihu se běželo dokonce na „heavy – těžké“. Na jiných drahách tak oslnivý nebyl a na konci sezóny v Aintree ho Might Bite bez problému porazil. Tentokrát se poběží na rychlejší dráze a to jeho šancím nepřidá.

2 CLAN DE OBEAUX (FR) 6, Harry Cobden, tr. Paul Nicholls, 12:1 – Loni na podzim vstoupil do sezóny velmi dobře a lehce vyhrál i v Haydocku. Přestože to bylo na těžké dráze, rychlejší povrch by mu vadit nemusel. V Cheltenhamu pak prohrál velký handicap jen díky nejvyšší váze. Pak se ale odmlčel až do jara, kdy v Aintree prohrál s Might Bite i Bristlol De Mai. Delší pauza se na něj mohla projevit a teď by mohl ukázat ještě nějaký posun, délka dostihu mu ale moc nenahrává, když před startem v Aintree běhal na distancích okolo 4000 metrů.

3 MIGHT BITE (IRE) 9, Nico de Boinville, tr. Nicky Henderson, 2:1 – Již mezi nováčky byl suverénní a loni to jen potvrdil, když vyhrál King George VI Chase v Kemptonu i Bowl Chase v Aintree. V Cheltenham Gold Cupu sice prohrál s Native River, ten ale na měkké dráze těžil ze své vytrvalosti. Na této dráze i rychlejším povrchu by mu měl porážku oplatit.

4 NATIVE RIVER (IRE) 8, Richard Johnson, tr. Colin Tizzard, 3,5:1 – Jeho hvězda vylétla před dvěma lety, kdy po výhře v Hennessy Gold Cupu v Newbury opanoval i Welsh National. Loni vstoupil do sezóny později, ale oba své starty vyhrál. Na rozdíl od minulého roku v Cheltenham Gold Cupu nastoupil hned od začátku a své soupeře doslova utahal. Na této dráze však sílu a vytrvalost tolik neuplatní.

5 THISTLECRAK (GB) 10, Tom Scudamore, tr. Colin Tizzard, 9:1 – Na dlouhých proutěnkách byl prakticky neporazitelný a i po přestupu na těžké skoky si vedl podobně, když hned první sezónu opanoval King George VI Chase. Náročný program se ale na něj mohl projevit, když po těsné prohře s vítězem Grand National Many Cloud v Cheltenhamu pro zranění nedokončil sezónu. Loni absolvoval dva starty. Po King Geoge VI Chase, kde neběžel špatně, ale jeho suverenita byla ta tam, se opět odmlčel. Sázet na to, že se teď vrátí ve staré formě, je dost riskantní.

Tipařův verdikt: Dráha i povrch nahrávají MIGHT BITE, který by měl otočit poměr sil s Native River, který je spíš typem pro Cheltenham. Pokud by se po zdravotní pauze přiblížil své někdejší formě Thistlecrack, mohl by zamíchat kartami, ale sázet se na to nedá. Místní specialista Bristol De Mai se nedočká oblíbené půdy. Pořadím by tak mohl zamíchat Clan De Obeaux, který může jít ještě nahoru a rychlejší dráha by nemusela tolik otestovat jeho vytrvalost. (ob)

Tip: Might Bite – Native River – Clan De Obeaux