Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Black Canyon proti Portorikovi v „Dolejším“

Black Canyon proti Portorikovi v „Dolejším“
Black Canyon s Milanem Zatloukalem vítězí ve Velké květnové ceně - foto: Jana Syručková

Tahákem Memoriálu Josefa Dolejšího v Karlových Varech je souboj Black Canyona s Portorikem v jediné prázdninové jedničce pro starší koně.

Cena města Karlovy Vary - Memoriál Josefa Dolejšího na 2000 metrů má na startu dva výborné koně, mezi nimiž by se mělo rozhodnout.

PORTORIKOS patřil v minulých letech ke špičce na Slovensku, kde vyhrál čtyři jedničkové dostihy. Loni přešel reprezentant stáje TVD do tréninku ke Grzegorzovi Wroblewskimu, který s ním původně počítal do překážek. Díky svým výkonům ale stále zůstává na rovinách, kam patří mezi naši absolutní špičku.

Je obhájcem loňské prvenství, kdy porazil Father Frosta. V dalším startu pak zdemoloval pole Velké letní ceny v Mostě. V EJC Long – Velké ceně českého turfu čtvrtým místem potvrdil výkon ze Zlatého poháru, kdy se ukázalo, že 2400 metrů je pro něj na chuchelské dráze za hranicí jeho optima. Účast ve 2 mílové Ceně prezidenta republiky tak byla zcela mimo.

Lotos v nabité Velké dubnové skončil čtvrtý a v Memoriálu Vlastimila Smolíka ukázal, že 2400 metrů na mostecké dráze dá, když zdolal Darkolvu. V jeho sedle bude opět Tomáš Lukášek.

 

Portorikos vítězí Memoriálu Josefa Dolejšího 2019

BLACK CANYON sice zklamal v Českém derby 2017, vyhrál ale to rakouské a ve Francii si vyběhal slušný rating 41,5 kg. V tamních dostizích ho navíc často limitoval jeho tempový projev. V tréninku Čestmíra Olehly se reprezentant Jiřího Trávníčka zaměřil o něco víc na starty u nás, přesto byl loni na podzim čtvrtý v Grand Handicapu na 1900 metrů v Deauville s aktuální známkou 37 kg. U nás vyhrál Velkou dubnovou a byl čtvrtý v EJC Middle.

Letos začal opět Velkou dubnovou, kde byl čtvrtý za Portorikem. Před Velkou květnovou ale Čestmír Olehla avizoval nárůst formy, že suverénně vyhraje o 4 délky ale čekal málokdo. Navíc když jeho optimum by mělo být delší než míle. I v jeho sedle zůstává Milan Zatloukal.

 

Black Canyon dominuje ve Velké květnové

 

16:00 - 5.dostih

92. Cena města Karlovy Vary - Memoriál Josefa Dolejšího

R - cena I.kat. - 3+ - 2000 m - 135 000 Kč

1 RED PERSIAN(IRE), 5 tr. Luboš Urbánek, ž. Martina Havelková 57,0

Loni vyhrál Maškův memoriál a Bratislavskou míli, další starty ale byly propadáky. Zkouší se chytit v nižších kategoriích, ale ani tam to zatím neklaplo a někdejší sprinter půjde na takhle dlouhé distanci poprvé.

2 TORRERO(FR), 3 tr. Arslagirej Šavujev, ž. Jan Verner 55,5

Loni byl čtvrtý v EJC Gerschově memoriálu, v prvním letošním staru ale výrazně zklamal. První potomek Listed umístěné matky tu bude mít těžký reparát.

3 PORTORIKOS(IRE), 7 tr. Grzegorz Wroblewski, ž. Tomáš Lukášek 60,0

Obhájce loňského prvenství je na distanci 2000 metrů jako doma. O jeho dobré formě svědčí čtvrté místo z nabité Velké dubnové, kde porazil Black Canyona i vítězství ve Smolíkově memoriálu v Mostě na 2400 metrů.

4 IMSEXYANDIKNOWIT(IRE), 4 tr. Ludvík Haris, ž. David Liška 58,5

Loni byla třetí v Oaks v Polsku. U nás se poprvé představila v Letní ceně klisen, mezi klisnami však získala nevýrazné šesté místo.

5 ARMITAGO(FR), 3 tr. Josef Piruch, Michaela Musialová 54,0

Na úvod sezóny šel v dobré společnosti tříletých v Mostě. Ofenzivní taktiku v dalších startech vyměnil za defenzivní, ale v nižších kategoriích.

6 ROYAL TOWN(FR), 5 tr. Zdeno Koplík, ž. Radek Koplík 58,5

Minule v Chuchli porazil s vyšší váhou Cape Freedoma v dobře obsazené trojce na 1800 metrů.

7 BLACK CANYON(FR), 6 tr. Čestmír Olehla, ž. Milan Zatloukal 60,0

Do sezóny vstoupil pátým místem ve Velké dubnové za Portorikem. Avizovaný nárůst formy pak potvrdil suverénním vítězstvím ve Velké květnové, přestože jeho parketou jsou spíš tratě nad 1800 metrů.   

8 LADY ROSEBURG(FR), 4 tr, Zdeněk Seménka, ž. Adam Florian 58,5

Loni druhá ze Slovenských Oaks vstoupila do sezóny hezkým vítězstvím v chuchelské dvojce na 2400 metrů. V Karlovarské dvojnásobné míli nepředvedla nic výrazného, délka dostihu ale již na ni mohla být dlouhá.

Tipařův verdikt: Rozdat by si to mezi sebou měli BLACK CANYON a Portorikos, kterým sedne distance, ostatní převyšují třídou a můžou se pochlubit dobrou formou. Díky suverénnímu výkonu ve Velké květnové mírně preferuji prvně jmenovaného. Z ostatních by mohl být na tom nejlépe Royal Town, který naposledy vyhrál slušně obsazenou trojku v Chuchli. (ob)

Tip: Black Canyon – Portorikos – Royal Town

STARTOVNÍ LISTINA

 

Tipsport: 2,2 Black Canyon, Portorikos, 7,77 Royal Town, 13 Lady Roseburg, 17 Red Persian, Torrero, 22 Imsexyandiknowit, 25 Armitago

(Ondřej Blahník)