Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Black Canyon si se zkrácením distance poradil na výbornou (analýza)

Black Canyon si se zkrácením distance poradil na výbornou (analýza)
Black Canyon s Milanem Zatloukalem vítězí ve Velké květnové ceně - foto: Jana Syručková

Nedělní chuchelský program obsahoval dvojici jedničkových dostihů, když se vedle Velké jarní ceny odběhla také 71. Velká květnová cena.

Na start tradičního vrcholu první poloviny sezóny pro starší mílaře se postavila devítka koní. Na čele sázkové nabídky se nacházela dvojice Torque Power a Chilli Chocolate, ovšem ve výsledkové listině je najdeme na opačném konci. Naopak neděle byla velkým dnem pro DS Pegas. Její barvy totiž reprezentovala v Chuchli čtveřice koní a vítězství nezískal pouze Sagar, protože byl ve Velké květnové ceně poražen od stájového kolegy.

BLACK CANYON (8,5:1 - uvedeny jsou kurzy společnosti Tipsport) je i kvůli svému exteriéru hodně populární už od vítězného debutu. Ten absolvoval jako dvouletý na trati 1400 metrů, přičemž až do neděle platilo, že všechny další starty odběhl minimálně na distanci 1800 metrů. Loni sice zvítězil ve Velké dubnové ceně, nicméně v porovnání s předcházející sezónou se mu vedlo hůře. Přeci jen v českém handicapu si pohoršil o 3 kg a ve francouzském o 2,5 kg. Při vstupu do aktuální sezóny šestiletý Black Canyon skončil pátý v nabité Velké dubnové ceně, když neměl ideální průběh. V první vlně totiž společně s ním dlouho cválala hned čtveřice koní. Z nich se silami vydržel nejdéle, ale za distancí i on podlehl náporu soupeřů.

Ve Velké květnové ceně každopádně vyběhl nejlepší formu minimálně od doby, kdy před sezónou 2019 převzal jeho přípravu Čestmír Olehla. Jako tempaři s dlouhou akcí mu sedlo poctivé tempo, v němž zpočátku cválal na čtvrtém místě. Už v polovině cílové roviny ale bylo zřejmé, že míří za vítězstvím. Cílem nakonec procválal s náskokem 4 délek, přičemž vyběhl podobný čas jako o zhruba půl hodiny později Rate. Míle pro něj tedy evidentně nebyla problémem. Otec Manduro, který minulý týden uhynul, sice dává spíše delší koně, ale na mateřské straně rodokmenu má více rychlosti.

BLACK CANYON a SAGAR

byli zakoupeni prostřednictvím

Sagar (8,5:1) dle očekávání ukázal zlepšení oproti Memoriálu Jaroslava Maška, jehož distance 1400 metrů pro něj byla krátká. Také tentokrát jeho projev napověděl, že míle je pro něj minimem, když nejlepší loňskou formu vyběhl na „osmnáctce“ při EJC.

Mr Right (18:1) je naopak sprinterem, pro které ale v propozicích dostihy schází. V Chuchli dříve míval problém i s distancí 1400 metrů. Tentokrát se s ním ovšem Jan Verner zbytečně nepřetahoval a nechal ho cválat na špici, přičemž Mr Right třetí místo uhájil i díky rychlé dráze.

Raging Storm (40:1) byl do dostihu dohlášený a absolvoval teprve druhý životní start, když v listopadu skončil poslední v Ebreichsdorfu. Odvážné menežování se ale ukázalo jako opodstatněné, a kdyby v cílové rovině nemusel měnit stopu, možná by vybojoval ještě lepší umístění. Jeho původ je postaven na veleúspěšném nicku Galileo x Danehill.

Rabbit Havana (7,5:1) v podstatě potvrdila progres z Maškova memoriálu, když jí na druhé místo scházely jen tři krky, ale její projev zároveň potvrdil, že míle je pro ni stropem.

Mormill (18:1) po startu vyrazil na špici a chvíli mu trvalo, než se usadil za Mr Rightem. To ho stálo nějaké síly a přeci jen na absolutní špičku mu trocha třídy schází.

Sir Sun (10:1) podal slabší výkon než při comebacku ve Velké dubnové ceně. V rychlém tempu si nedokázal odpočinout, když mu více sednou o pár set metrů delší distance.

Torque Power (2,5:1) absolvoval dostih tradičně na konci pole, ale jeho obvyklá koncovka se nedostavila. Více by mu sice sedla měkčí dráha, přesto byl jeho výkon zklamáním.

Chilli Chocolate (6,5:1) rovněž nenavázal na povedený vstup do sezóny, při němž zvítězil v Maškově memoriálu. I on by zřejmě ocenil měkčí podklad.

VÝSLEDEK

(Jaroslav Fabris)