Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Britské klasiky v režii zkušených jezdců

Britské klasiky v režii zkušených jezdců
Frankie Dettori

První květnový víkend se na závodišti v Newmarketu odběhly první klasické dostihy sezóny a favoritům se tentokrát příliš nedařilo.

Sobotní Qipco 2000 Guineas se vůbec nepovedly irské centrále Ballydoyle trenéra Aidana O´Briena, ale do Irska se titul přece jen stěhuje zásluhou POETIC FLARE trenéra Bolgera. V sedle vítěze byl velezkušený čtyřiapadesátiletý zeť trenéra Kevin Manning, který se tak stal nejstarším vítězem od roku 1992, kdy naposledy triumfoval v 56ti letech legendární Lester Piggott. V těsném doběhu nakonec rozhodlo závěrečné zhoupnutí vítěze před druhým v cíli, zástupcem modrých barev stáje Godolphin Master Of The Seas s Williamem Buickem. Třetí finišoval další irský zástupce Lucky Vega. Nejlepší zástupce trenéra O´Briena finišoval až osmý a svěřenec jeho syna Josepha Thunder Moon, který byl také předběžným spolufavoritem dostihu, dokonce celý doběh uzavřel.

VÝSLEDEK

 

 

V nedělních Qipco 1000 Guineas byla předběžnou favoritkou pouze jednou startující Santa Barbara s Ryanem Moorem, ale sázkový trh nakonec na stejnou úroveň do role spolufavoritky poslal Alcohol Free. Obě sice úplně nezklamaly, ale stačilo to jen na čtvrté a páté místo. Z vítězství se nakonec znovu radoval statisticky nejúspěšnější trenér posledních let Aidan O´Brien zásluhou mnohem zkušenější MOTHER EARTH, v jejímž sedle dosáhl již dvacátého klasického vítězství v Anglii padesátiletý Frankie Dettori. Další místa připadla menším domácím stájím zásluhou Saffron Beach trenérky Jane Chapple-Hyam a Fev Rover trenéra Richarda Faheye.

Spojení irské centrály s populárním jezdcem, který dostal důvěru v obou klasikách, se tedy vyplatilo k oboustranné spokojenosti. Klisny si teď podle předběžnch plánů už své úlohy rozdělí, když Santa Barbara míří do OAKS a vítězná Mother Earth bude hájit svůj titul i v irských 1000 Guineas.

VÝSLEDEK

 

(Jiří Šnajberk)