Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Bude v Paříži řádit Hurikán?

Bude v Paříži řádit Hurikán?

Ve středu večer se v pařížském Longchamp koná Grand Prix de Paris pro tříleté vytrvalce.  Startovní listina s jedenácti účastníky slibuje velmi kvalitní a zajímavou podívanou.

Blog Eduarda Němečka

V posledních třech letech se z vítězství v tomto dostihu radovali svěřenci Aidana O’Briena (Kew Gardens, Japan a Mogul) a irský trenér bude mít i tentokrát na startu tři adepty. Wordsworth (Peslier), bratr před 3 lety vítězného Kew Gardens, skončil třetí v Irish Derby po nepříliš šťastném průběhu. Sir Lamorak (Barzalona) byl naposledy těsně druhý v Handicapu Class 2 v rámci Royal Ascot. The Mediterranean (Lordan) po dvou startech v Leopardstownu (vítězství v maiden a druhé místo v Listed), startoval také v Ascotu, kde v Gr.2 King Edward VII Stakes skončil na těžké půdě čtvrtý, 4 1/2 délky za Alenquerem. A právě Alenquer (Doyle) je jeden ze dvou britských dohlašovaných koní, jejichž přítomnost na startovní listině výrazně zvýšila kvalitu dostihu. Letos je totiž neporažený a před svým vítězstvím v Ascotu dokázal v Sadownu v Gr.3 na 2000 m o ½ délky porazit pozdějšího suveréna Epsom Derby Adayara.

Druhým koněm, který byl do Paříže dodatečně dohlášen, je třetí z Epsom Derby a vítěz Irish Derby Hurricane Lane (Buick). V Epsomu neměl tento Frankelův ryzák štěstí, když ztratil obě přední podkovy, v Curragh pak předvedl skvělou koncovku, kterou o krk předčil Lone Eagla, který už v rovince vypadal jako jistý vítěz. Hurricane Lane měl původně plánovaný delší odpočinek, ale trenér Appleby vyhlásil, že po těžkém dostihu v Irsku překvapivě rychle zregeneroval, je v pořádku a bude se pokoušet o další úspěch v nejvyšší kategorii. Zatím drží neuvěřitelně vysokou výkonnost, vždyť Epsom Derby byl jediný z pěti startů, který nevyhrál.

Na britské účastníky ale nečeká v Paříži lehká konkurence. Důvěru ve své svěřence nezastírá francouzský trenér Rouget, který posílá do dostihu čtvrtého a pátého z francouzského derby. Jsou to Saidabad (Soumilon) a Cheshire Academy (Demuro), kteří v Prix du Jockey Club ztráceli 3 resp. 4 délky na v současnosti nejlépe hodnoceného koně světa St Mark’s Basilica. Svoje kvality prokázal i německým trenérem Wohlerem připravovaný Northern Ruler (Guyon), který v červnu vyhrál v Chantilly Prix du Lys Longines (Gr.3, 2400 m).  Dobré umístění některého z posledních tří domácích zástupců, kterými jsou Bubble Gift (Mosse), Baby Rider (Pasquier) a Cash Equity (Boche) by bylo velkým překvapením.

Průběh dostihu může do značné míry ovlivnit i stav dráhy, který je zatím hlášen good to soft, očekává se však déšť, který by mohl situaci výrazně změnit. Většina trenérů si totiž příliš měkkou půdu vůbec nepřeje. Dostih je možno sledovat na France galop a má ho v nabídce Fortuna.