Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Buveur d’Air a Samcro poprvé změří síly - rozbor dostihu: Newcastle – 1. 12.

Buveur d’Air a Samcro poprvé změří síly - rozbor dostihu: Newcastle – 1. 12.

Zatímco vytrvalí proutěnkáři se dnes utkají v Newbury, specialisté na distance kolem dvou mílí zamíří v sobotu do Newcastlu, kde jsou na programu Fighting Fifth Hurdle.

15:05 – 5. dostih - Betvictor Fighting Fifth Hurdle

PP – cena Gr.1 – 4+ - 3308 m – 110 000 £

1 BEDROCK 5, t. Iain Jardine, ž. Rachael Blackmore, 15:1 – Minule na oblíbené rychlé půdě senzačně porazil Samcra. Nosil ale o 2,3 kg méně a především startoval přes léto, zatímco Samcro sezónu zahajoval. Čeká ho už 13. start od poloviny března a bude muset potvrdit, že jeho poslední úspěch nebyl náhodný.

2 BLEU ET ROUGE 7, t. Ben Haslam, ž. William Kennedy, 101:1 – V Betfair Hurdle prohrál pouze s talentovaným a váhově zvýhodněným Kalashnikovem. V dalších třech startech ale vyběhl výrazně slabší formy a před sezónou opustil stáje Williho Mullinse.

3 BUVEUR D'AIR 7, t. Nicky Henderson, ž. Barry Geraghty, 2,2:1 – Jeho vítězná série čítá už 10 startů, když v tomto dostihu zahajoval i loňskou sezónu. Dvojnásobný vítěz Champion Hurdle se tak nevyhne roli favorita. Během léta prodělal operaci dýchacích cest.

4 SAMCRO 6, t. Gordon Elliott, ž. Jack Kennedy, 2,75:1 - Minulou sezónu exceloval mezi nováčky. Zaváhání při letošní premiéře proto bylo překvapením, ale nesedla mu rychlá půda. Tentokrát je hlášen stav dráhy aspoň „good to soft“, takže by měl jít nahoru.

5 SUMMERVILLE BOY 6, t. Tom George, ž. Noel Fehily, 5:1 – Úspěšnou nováčkovskou sezónu uzavřel triumfem v Supreme Novices‘ Hurdle. Je ale mohutným koněm a poslední dvě vítězství získal na „heavy“, takže by mu více sedly náročnější podmínky.

6 VISION DES FLOS 5, t. Colin Tizzard, ž. Robbie Power, 34:1 – Také on loni patřil mezi nováčky a nevedl si špatně, ale v Cheltenhamu mu Samcro nadělil bezmála 10 délek. Slušně vstoupil i do aktuální sezóny, když na čtyřech kilometrech prohrál pouze s Wholestonem. Na ty úplně nejlepší mu ovšem trocha třídy schází.

Tipařův verdikt: Pole je sice nepočetné, ale kvalita mu rozhodně neschází. Hlavním tahákem je první střet dvojice BUVEUR D’AIRSamcro. Jejich trenéři shodně prohlásili, že budou startovat jen v případě měkčí půdy. Právě rychlá dráha byla jedním z důvodů Samcrova rozpačitého vstupu do sezóny. Tady by to mělo být lepší, přesto více důvěry budí zkušenější Buveur d’Air, který umí zaběhnout i po delší pauze. Z ostatních má nejvíce třídy Summerville Boy, ale i on preferuje hlubší podklad. (jf)

Tip: Buveur d’Air – Samcro - Summerville Boy

STARTOVNÍ LISTINA

V Newcastlu prší a povrch změněn na "soft".