Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Buveur d’Air se dnes rozcvičí před Cheltenhamem

Buveur d’Air se dnes rozcvičí před Cheltenhamem
Buveur DAir po vítězství v Aintree Hurdle

Nejen do Leopardstownu se dnes bude soustředit pozornost příznivců překážkových dostihů. Zajímavé menu totiž nabízí i Sandown, kde se představí dvojnásobný vítěz Champion Hurdle Buveur d’Air.

Hlavním dostihem je sice Gr.1 steeplechase pro nováčky, která se nachází i v sázkové nabídce společnosti Tipsport, ale největším tahákem jsou Contenders Hurdle (L, 3200 m). Na jejich start se totiž postaví úřadující král dvoumílových proutěnkářů BUVEUR D’AIR (Geraghty; 1,11:1). Svěřenec Nickyho Hendersona sice v Christmas Hurdle utrpěl po sérii jedenácti vítězných startů překvapivou porážku, když ho porazila tréninková kolegyně Verdana Blue, přesto zůstává favoritem cheltenhamských Champion Hurdle. Pro ty ho většina bookmakerů nabízí v kurzu 2,38:1. Dnes je ještě výraznějším favoritem, když proti němu stojí čtveřice soupeřů, z nichž vlastní nejnižší kurz Vision des Flos (Cobden). Ten se s Buveur d’Airem utkal zkraje prosince ve Fighting Fifth Hurdle a ze třetího místa na něj ztrácel dlouhých 21 délek. Ani operace dýchacích cest, kterou podstoupil po posledním startu, by neměla znamenat smazání tohoto manka.

Buveur d’Air by tak měl teoreticky absolvovat pohodlnou rozcvičku před Champion Hurdle, v nichž dosud završila hattrick pětice koní. Naposled na něj dosáhl před devatenácti lety jiný reprezentant stáje JP McManuse Istabraq. Dlouho každopádně nebylo jasné, kde Buveur d’Air rozcvičku před největšími světovými proutěnkami absolvuje. Británii totiž v posledních dnech zužuje mráz a sníh, takže řada dostihových dnů byla zrušena. Otazník se dlouho vznášel i nad Sandownem, ale i díky krytům dráhy se tam dostihy nakonec uskuteční. Přitom dnes se měly konat ve Velké Británii ještě dva překážkové dostihové dny v Musselburghu a ve Wetherby a oba byly zrušeny.

(Jaroslav Fabris)