Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Champions Day zná své vítěze

Champions Day zná své vítěze
tribuna v Ascotu

Jeden z největších mítinků britské sezóny nabídl pět velkých dostihů, řada z nich skončila překvapením.

Champions Day v Ascotu patří mezi vrcholy britské sezóny. V této podzimní době se dostihy často běhají na měkké dráze, ani letošní rok nebyl výjimka. Změna povrchu i konec sezóny u řady koní mění formu, často tak dochází k řadě překvapení.

Bezkonkurenční výkon podal v Qipco British Champions Long Distance Cup na 3200 metrů TRUESHAN, jehož maximem bylo zatím letošní vítězství v Listed na 2400 metrů v Haydocku a nic nenaznačovalo ani jeho poslední vítězství v condition v Salisbury. Velké sólo pro Hollie Doyle. Druhá Search For A Song stejně jako v Irish St Legeru před Fujaira Prince. Stradivarius na kolenou. Nejhorší výsledek, jakého kdy dosáhl. Náročný program se na něm patrně projevil.

VÝSLEDEK

 

 

Pro Dream Of Dreams jsou Qipco British Champions Sprint Stakes na 1200 metrů zakleté. Vítěz July Cupu skončil v poli poražených. GLEN SCHIEL, kterého v Haydocku porazil, si připsal vítězství těsné vítězství. A v jeho sedle nebyl nikdo jiný než Hollie Doyle, pro níž to byl první úspěch v Gr.1. Druhý veterán Brando má v tomto dostihu dobrou bilanci. V posledních třech letech je to jeho třetí umístění mezi prvními čtyřmi. Loni druhá One Master skončila třetí.

VÝSLEDEK

 

 

WONDERFULL TONIGHT vyhrála před dvěma týdny na Arc mítinku Prix de Royallieu na 2800 metrů. Ani v Qipco British Champions Fillies & Mares Stakes na 2400 metrů nedala soupeřkám šanci. Druhá byla spolufavoritka Dame Malliot před Passion.

VÝSLEDEK

 

Palace Pier zatím neokusil hořkost porážky a jistě vyhrál St James’s Palace Stakes v Ascotu, tak Prix Jacques le Marois v Deauville. V Queen Elizabeth II Stakes na 1600 metrů byl horkým favoritem, nakonec se ale musel spokojit až se třetím místem. THE REVENANT vyzrával pomaleji, loni ve čtyřech ale doma ve Francii neprohrál, až tady v Ascotu skončil druhý. Letos začal sezónu až na Arc mítinku, kde lehce vyhrál Prix Daniel Wildenstein a ani tady neměl problém, když vedený Pierrem-Charlesem Boudotem porazil outsidera Rosemana.

VÝSLEDEK

 

 

Magical obhajovala Qipco Champion Stakes na 2000 metrů a po vítězství v Irish Champion Stakes, kde porazila Ghaiyyatha, zde byla favoritkou. V rovině sice hledala prostor, přesto by i bez toho na obhajobu nedosáhla. ADDEYBB byl loni jejím největším soupeřem, nyní vedený Tomem Marquandem byl naprosto suverénní. Druhé místo získal francouzský host Skaletti, nedávný vítěz Prix Dollar. Derby vítěz Serpentine, který dostih odvodil, skončil čtvrtý.

VÝSLEDEK

 

(Ondřej Blahník)