Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

za 

Více informací...

Objednat...

Chantilly přivítá francouzské klasiky

Chantilly přivítá francouzské klasiky
Victor Ludorum po vítězství v Prix Jean-Luc Lagardere - foto: Otakar Nový

Po sobotních vrcholech v Anglii proběhnou v neděli nejvýznamnější francouzské klasiky sice tradičně na závodišti u zámku Chantilly, ale i jejich konání je soustředěno do jednoho dne.

Prix Du Jockey Club (G1, 2100 metrů) 15.10 hod.

Početné i vcelku vyrovnané pole se sejde na startu francouzského derby, které se již nějakou dobu běhá na distanci 2100 metrů. Domácí špičku doplní vyzyvatelé z Anglie, Irska i Německa. V roli favorita se představí vítěz domácí jarní mílové klasiky Victor Ludorum (Mickael Barzalona). Zástupce Godolphinu patřil již loni k absolutní špičce mezi dvouletými, a i když při svém prvním letošním startu přišel o neporazitelnost, tak návrat formy přišel v pravý čas a ani prodloužení distance by nemělo být problémem.

Trenér Fabre pošle na start i dalšího spolufavorita Ocean Atlantique (Pierre-Charles Boudot), který již letos mílové dostihy přeskočil a oba své starty absolvoval na dvou kilometrech. Na této distanci se představil vítězně i Pao Alto (Maxim Guyon), když za ním v Prix La Force finišoval výše zmíněný soupeř či další dnešní účastník Chachnak (Eddy Hardouin). Ze zahraničních účastníků bude asi největším konkurentem anglický Mishriff (Ioritz Mendizabal) trenéra Gosdena, který se v zimě prezentoval druhým místem v Samba Saudi Derby Cupu, následně pak triumfoval na domácí dráze v Newmarketu. Trenér O´Brien pošle do dostihu dva koně, ale ti tentokrát k favoritům nepatří. V sedle Fort Myers se sice objeví i překvapivý vítěz sobotního anglického derby Emmet McNamara, ale tady by opakování triumfu bylo mnohem větším překvapením. I loňský vítěz z Prahy Christophe Soumillon musí na svou příležitost čekat s dalším outsiderem San Fabrizio. Celkem je zatím ve startovní listině šestnáct koní.

STARTOVNÍ LISTINA

 

Prix De Diane (Fillies G1, 2100 metrů) 15.55 hod.

Francouzská obdoba Oaks se koná v Chantilly vždy samostatně a bývá mnohem větší slavností než samotné derby. Letos tedy výjimečně společně a také bez diváků. Na startu bude jedenáct klisen a tentokrát přijede největší konkurence z Irska. Alpine Star (Stephane Pasquier) trenérky Jessiky Harrington opanovala při svém letošním jediném startu Coronation Stakes v Royal Ascotu, Peaceful (Anthony Heffernan) trenéra O´Briena je zase vítězkou Irish 2000 Guineas. Největší domácí nadějí je tak zřejmě vítězka Prix De La Seine Raabihah (Cristian Demuro), která zatím absolvovala jen dva životní starty. Další soupeřky už jsou kurzově vzdálené více a ani zde nepojede Christophe Soumillon větší šanci, i když jeho Vadsena v tradičních zelených barvách Aga Khana může překvapit.

STARTOVNÍ LISTINA

(Jiří Šnajberk)