Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Cheltenham: Tea For Two může Bristol De Mai znovu porazit

Cheltenham: Tea For Two může Bristol De Mai znovu porazit

Dnešní mítink v Cheltenhamu nabízí řadu zajímavých dostihů. Tipsport na ně vypsal sázky a přímý přenos jde sledovat na jeho stránkách. Proto jsme připravili krátké rozbory těchto dostihů.

13:40 - JCB Triumph Trial Juvenile Hurdle (Grade 2) - 3400 m

V dostihu pro tříleté proutěnkáře je jasnou favoritkou APPLE'S SHAKIRA, která i zatím vedla suverénně , když v Cheltenhamu vyhrála dva starty a na podzim tu narazila na silnější konkurenci. Za ní by si to mohlo rozdat duo soupeřů. Look My Way, který sice lehce vyhrál menší dostih v Ludlow, jeho projev ale působil i přes jeho zkušenosti z rovin nevyzrále. Elixir De Nutz má za sebou jen jeden start, když ve Francii těsně vyhrál bumper. Jeho starší polosorozenci ale již něco na překážkách ukázali. (ob)

Tip: Apple's Shakira - Look My Way - Elixir De Nutz

 

14:50 - Crest Nicholson Handicap Chase (Grade 3) - 4200 m

Proti ostříleným handicapovým koním nastoupí Coo Star Sivola, který se dobře ukazoval v dostizích nováčků, ale jeho rating není tak vysoký. Ballyhill také začal mezi nováčky, první den nového roku však již bodoval v podobném handicapu na zdejší dráze, kde porazil Shantou Flyer. Další podobný handicap se běžel i v Cheltenhamu v půlce prosince, kde byl slušně třetí King's Odyssey. Vyrovnané výkony podává FRODON, který byl tuto sezónu dvakrát druhý a dvakrát třetí. Sice to bylo na rovných drahách, ale v minulosti uspěl i v Cheltenahmu. Sice se na měké dráze bude muset vypořádat s nejvyšší váhou, přesto návrat na zdejší dráhu mu může přijít vhod. (ob)

Tip: Frodon - Coo Star Sivola - Ballyhill

 

15:25 - BetBright Trial Cotswold Chase (Grade 2) - 5100 m

V předzkoušce Gold Cupu schází jeho největší favorité. Z pětice koní s nejnižšími kurzy navíc žádný nepatří mezi cheltenhamské specialisty. Favorizovaný Bristol De Mai sbírá úspěchy především v Haydocku a posledně po aktivním průběhu zklamal šestou příčkou v King George VI Chase. V ní ho porazil třetí TEA FOR TWO, a přestože je nabízen ve výrazně vyšším kurzu, nebudu překvapený, když se mu to podaří znovu. Největší úspěchy sice získal na „placatějších“ drahách v Kemptonu a Aintree, ale otazníky ohledně dráhy jsou i u ostatních. Podceňovat nelze ani účastníky loňské Grand National The Last Samuri a Definitly Red, nicméně mezi nejužší špičku třímílových steeplerů nepatří. Z nich by cheltenhamská dráha měla více sednout Definitly Red. American loni vypadal nadějně, ale se špičkou se utkal až při vstupu do letošní sezóny v Ladbrokes Trophy, v níž byl zadržen. Překvapit může Singlefarmpayment, jemuž sice na výše jmenované trocha třídy schází, ale plusem jsou jeho sympatie k cheltenhamské dráze. (jf)

Tip: Tea For Two - Bristol De Mai - Definitly Red

Tip - Ondřej Blahník: Tea For Two - 1-3 2,85:1 - 2 body

 

16:00 - Ballymore Classic Novices' Hurdle (Grade 2) - 4100 m

Rozhodovat se mezi nováčky na proutěnkách, kteří ještě nemají dostatek zkušeností, není nic jednoduchého. Pacific De Baune a Santini vyhrály přesvědčivě své debuty na překážkách. Druhý start proměnil ve vítězství Black Op, Tikkanbar vyhrál oba a má výhodu zkušenosti s dráhou v Cheltenhamu. S nejsilnější konkurencí se zatím střetl MULCAHYS HILL, který jen těsně prohrál v Newbury s již zkušenějším Poetic Rhythm. (ob)

Tip: Mulcahys Hill - Tikkanbar - Santini

Tip - Pndřej Blahník: Mulcahys Hill - V   4,5:1 - 2 body

 

16:35 - galliardhomes.com Cleeve Hurdle (Grade 2) - 4800 m

V tomto dostihu se na proutěnky vrací Finian's Oscar, který patřil loni mezi nadějné nováčky. Letos přešel na těžké skoky a počítalo se s ním do vrcholů nováčků na steeplech. Své první dva starty také vyhrál, ve třetím však propadl, když na něj byl dostih příliš krátký. Naposledy to již byl opět on. sice těsně prohrál, ale soupeř nesl nižší váhu. Pátý start v sezóně a přechod opět na jinou disciplínu však přes jeho nespornou kvalitu budí pochybnosti. Možná se zde bude lepší zaměřit na specialisty na dlouhé proutěnky. Nedávno zesnulého trenéra Richarda Woollacotta bude stále reprezentovat Beer Goggles, který začátkem prosince překvapivě porazil loňského suveréna Unowhatimeanharry. Ten ale letos tak nezáří. Minule byl v Ascotu až třetí, když jen o krk porazil THE WORLDS ENDa. Ten na těchto tratích patřil loni mezi nadějné nováčky, do sezóny sice nevstoupil nijak oslnivě, mohl by se ale postupně dostávat do formy. Loňský přední nováček Wholestone také v prvních sezónních startech neuspěl, minule tu ale vyhrál Relkeel Hurdle. Sice na kratší trati, ale na hlubší dráze a návrat na tři míle by pro něj neměl být problém. (ob)

Tip: The Worlds End - Finian's Oscar - Wholestone

Tip - Ondřej Blahník: The Worlds End - 1-3  2,35:1 - 2 body