Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Classa má opět formu a míří do Německa

Classa má opět formu a míří do Německa
Classa s Janem Vernerem vyhrává Cenu Pats Music - foto Lenka Sklenáková

Ze tří jedničkových dostihů pro starší koně na derby mítinku v Bratislavě vyhráli čeští zástupci jen jeden dostih.

Komentář Ondřeje Blahníka

 

Lukovci už mají formu

Cena Pat´S Music MAPEI SK (I.kat., klisny, 3+, 2000 m, 8.000 €)

Svěřenci Václava Luky se potýkaly se špatnou formou. U většiny koní stáje byly zjištěny špatné krevní testy, ale příčina nebyla zjištěna. Vypadá to však, že v posledních týdnech již je tento problém zažehnán a koně se vracejí do dřívější formy.

CLASSA byla jedním z koní, kteří díky tomu nepodávali standartní výkony. Do sezóny vstoupila v Ceně Nory Jeane, kde nesplnila roli favoritky a skončila až šestá. Navíc to bylo její první běhání po lehčí zlomenině nohy, kterou utrpěla na podzim. Teď se však opět ukázal ve formě, kdy loni získala sérii vítězství včetně slovenského Oaks. Jan Verner s ní dobře načasoval finiš a i přes 2 kg nevýhodu mezi soupeřkami byla v cíli o ¾ délky dřív.

Majitel Martin Bláha později oznámil, že dalším startem jeho klisny by měla být Hoppegartener Stuten-Preis (Listed) pro klisny na 1800 metrů, která se odběhne 13. srpna v rámci dvoudenního mítinku s vrcholem Westminster Grosser Preis von Berlin, kde se pokusí o získání black type statusu.

Zoriyannka byla houževnatou soupeřkou Classy a potvrdila svůj výkon z Ceny Scottish Rifla, kdy byla na distanci 1800 metrů třetí za Ideal Approachem a Australiem. Loni měla nevýhodu 2 kg loni, kdy v tomto dostihu těsně prohrála s Mo My Dream. Tentokrát vak jejich váhy byly srovnány, proto proti ní měla tentokrát navrch.

VÝSLEDEK

 

Míle a pohár pro domácí

Bratislavská míľa ROCKWOOL (I.kat., 3+, 1600 m, 8.000 €)

Mílový vrchol se stal domácí záležitostí a také záležitostí klisen. Dostih vyhrála LADY MAZIE z tréninku Mariána Štangela. Loni v Bratislavě vyhrála jedničkovou Cenu Whisky na 1800 metrů. Letos byla zpočátku směřována do sprintů, ale třetí místo v mílové Ceně Nory Jeane a těsná prohra v handicapu na 1400 metrů s nejvyšší vahou v poli potvrdily, že její optimum je o něco výš. V dostihu jí Václav Janáček vedl za vedoucím Quessignym, od něhož v rovině převzala vedení a odrazila útok Elsy.

Elsa loni vyhrála Cenu Arvy, ale od té doby na dobrý výsledek nedosáhla, proto překvapila, že porazila dvojici favorizovaných hřebců z České republiky. Tříletý Quessigny dostih odvodil, ale v rovině zeslábl a porazil ho i Lailaho, který útočil hodně zezadu a zdejší dráha pro něj nebude to pravé.

VÝSLEDEK

 

Zlatý pohár RIGIPS STAV (I.kat., 4+, 2600 m, 8.000 €)

CAPE CROWN loni těsně prohrál Slovenský St Leger, ale v dalších startech na to nenavázal. Až ve Velké ceně Slovenska s ním útokem zezadu získal Radek Koplík druhé místo za Opasanem. Také Václav Janáček ho nechal za polem a útočil až v rovině, kde si tentokrát dofinišoval pro vítězství. Pro Václava Janáčka to byla pátá výhra během dne.

Briliant Star byl ve Velké ceně Slovenska čtvrtý, tady naběhal hodně metrů v oblouku a ještě prohrál jen o hlavu. Jeden z lepších výkonů v poslední době podal třetí Arcturus. Odsonne běhal ve Francii na kratších tratích a měl tam nízký handicap 27 kg. Také prvními starty v našem regionu nijak neuchvátil. Tady však udával tempo dostihu a skončil čtvrtý.

VÝSLEDEK