Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Cosmic Magic královnou Wroclawi

Cosmic Magic královnou Wroclawi
Cosmic Magic s Lukášem Matuským vítězí v polském Crystal Cupu - foto: Zenon Kisza (fotokisza.com)

I druhou největší polskou steeplechase vyhrála Cosmic Magic a získala cenné double Crystal Cup – Wielka Wroclawska.

Crystal Cup na 5500 metrů se ve Wroclawi běhá zpravidla v červnu. Stejně jako jiné dostihy po světě se jeho termín musel posunout. Díky bohaté dotaci 172.000 zl (asi milión korun) se v něm sešla mezinárodní konkurence. Kromě domácích zde byli zástupci Itálie a Německa, prim ale hráli reprezentanti České republiky.

COSMIC MAGIC byla loni druhá v Ceně ČASCH pro čtyřleté krosaře. Trenér Radim Bodlák ji ale nasměroval do Wroclawi, kde letos absolvovala všechny starty. A všechny vyhrála. Její kariéra je tak podobná další svěřenkyni Radka Bodláka Delight My Fire, která také v pěti letech také ve Wroclawi vyhrávala svou první Wielkou Wroclawskou, v níž si zopakovala triumf o dva roky později.

Cosmic Magic ji však ještě překonala. Kromě Wielke Wroclawske si připsala vítězství i v polském Crystal Cupu. V dostihu ji držel Lukáš Matuský tradičně v závětří, v závěru však předvedla silný finiš a vybojovala 2 délkové vítězství.

Larizano se během kariéry potýkal se zdravotními problémy. O svých kvalitách však přesvědčil loni těsným druhým místem ve Wielke Wroclawske za Rekim a na závěr sezóny vyhrál Velkou slušovickou. Letos předvedl slušnou koncovku v Memoriálu Evy Palyzové v Lysé, kde se z beznadějné pozice přiblížil bojujícímu Aeneasovi a Sztormovi. Ve Wielke Wroclawske točil se šancemi do roviny, na druhém skoku před cílem však udělal hrubou chybu. Tady ho Jan Odložil v závěrečné pasáži poslal mezi přední koně a za poslední překážkou dokázal zrychlit a těsným rozdílem získal druhé místo.

Haad Rin byl nejlepším polským překážkářem. Před dvěma lety vyhrál Wielkou Partynickou a byl druhá v Listed steeplechase ve francouzském Compiegne. Loni přesvědčivě opanoval Crystal Cup, Wielkou Wroclawskou však kvůli pádu nedokončil. Na dráze se objevil až před necelými třemi týdny a v menším dostihu dobrý dojem neudělal. Viditelně to však byl jen zahřívací start. V závěru s ním Niklas Lovén nasadil k trháku, těsně před cílem nu ale došel dech a přišel i o druhé místo.

Reki již vyhrál Crystal Cup v roce 2017 a loni porazil Larizana ve Wielke Wroclawske. Viditelně je nejlepším potomkem skvělé steeplerky Registany. Letos ve Wielke Wroclawske byl hlavním soupeřem Cosmic Magic. I tady patřil k nejlepším, od třetího místa ho dělila délka krku.

Al Bustan již před lety ve Wroclawi vyhrál, když porazil méně zatíženého Sztorma. Pak se však soustředil na Itálii, kde v roce 2017 vyhrál tamní vrchol Gran Premio Merano. I v dalších letech tam byl úspěšný. V roce 2018 byl druhý za Le Costaudem, loni tam byl pátý, letos čtvrtý. To jsou pořád velmi dobré formy. Tady ale na něj zbylo až páté místo. V závěrečné pasáži se hodně točí a koně již musí být na pozicích, což pro jeho pověstný finiš není zcela ideální.

Šestý skončil domácí Netto. V hlavní skupině byl i německý Wutzelmann, který dostih odvodil, na poslední překážce však spadl.

Sztorm, který získal double Crystal Cup – Wielka Wroclavska v roce 2018, chyboval již v první části dostihu a začal ztrácet. Potom, co se dostáhl k soupeřům Marcel Novák neustál jeho špatný doskok za místní „irskou lavicí“.

 

Výsledek:

Crystal Cup

172.000 zl (80.000-32.000-20.000-16.000-12.000-8.000-4.000)

1. COSMIC MAGIC  5 – Lukáš Matuský tr. Radim Bodlák

2. Larizano  12 – Jan Odložil

3. Haad Rin 6 – Niklas Lovén

4. Reki  8 – Pavel Složil

5. Al Bustan  10 – Marek Stromský

6. Netto  9 – C. Roberts

7. Nick  9 – Thomas Boyer

Výrok: 2 - kr.hlava - krk - 6 - 3½ - 30 - 20 – 27

 

Crystal Cup:

2020 – Cosmic Magic

2019 – Haad Rin

1018 - Sztorm

2017 – Reki

2016 – Sergeant Thunder

(Ondřej Blahník)