Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Cote Jardin se představí v Listed, do Deauville míří i další jedničkoví koně

Cote Jardin se představí v Listed, do Deauville míří i další jedničkoví koně
Cote Jardin s Tomášem Lukáškem v Mostě - foto: Bohumil Křižan

Ode dneška do čtvrtka se v Deauville uskuteční trojice dostihových dnů, jichž se zúčastní sedmička českých koní včetně třech jedničkových vítězů.

Zatímco u nás epidemiologická opatření přerušila dostihovou sezónu, ve Francii se před prázdnými tribunami stále běhá. I proto na trojici nejbližších dostihových dnů v Deauville směřuje početná česká výprava.

Z ní má před sebou nejnáročnější úkol Cote Jardin (Benois). Svěřenec Jiřího Chaloupky totiž směřuje do Prix Vulcain, tedy dostihu kategorie Listed pro tříleté koně na 2500 metrů. Reprezentant stáje Cajdašrot patří k širší špičce klasického ročníku, když pěkným finišem vybojoval třetí příčku v Memoriálu JUDr. Otakara Frankenbergera a v Českém derby dosáhl na poslední sedmou dotaci. V původu má spoustu vytrvalosti, takže původně byl směřován do St Legeru, nicméně po jeho odložení na neurčito došlo ke změně plánů. Že zítra může jenom překvapit, dokládá i pohled na handicapy zúčastněných koní. Zatímco Cote Jardin obdržel známku 33 kg, všech devět jeho soupeřů vlastní handicap minimálně 40 kg.

Vůbec nejvýše je hodnocen Ocean Atlantique (Boudot). Svěřenec André Fabreho po vítězství v Listed zklamal ve francouzském derby desátou příčkou a následně tři měsíce nestatoval. Na dráhu se vrátil o Arc mítinku, na němž při premiéře proti starším soupeřům skončil pátý v Prix Dollar. Na jeho štítě tedy zůstali Subway Dancer a Raging Storm. Protáhnutí distance každopádně nevypadá jako plus.

Dokonce Gr.3 vítězem je Hopeful (Guyon), který vstoupil do sezóny teprve před necelým měsícem. Na loňské výkony sice nenavázal, ale start v nohách ho může zvednout. S distancí také nemá zkušenosti, ovšem zvládnout by jí měl.

Další tři zúčastnění koně už se na black-type scéně umístili. Jedním z nich je v Deutsches Derby osmý Only The Brave (Starke). Naopak Sheraz (Soumillon), který reprezentuje slavné barvy Agy Khana, dosud startoval jen v menších dostizích. Může se pochlubit ale sérií tří vítězství a před třemi týdny ovládl handicap v Compiegne stylem, který napovídá značným rezervám. Dostih odstartuje zítra ve 14:25.

STARTOVNÍ LISTINA

Hned pětici koní směřuje do Deauville trenér Václav Luka. První se představí dnes v 16:10 Mowaeva (Velon), který absolvuje první start pod novým vedením, když koncem srpna byl po druhém místě v prodejce zakoupen za 27.000 euro.  

STARTOVNÍ LISTINA

V 16:45 pak odstartuje Rousse (Soumillon), která jediný český start absolvovala před dvěma lety, kdy v EJC Long po nádherném souboji porazila Blessed Kiss. Posledně sice neuspěla, ale letos už v podobných handicapech dvakrát bojovala o vítězství.

STARTOVNÍ LISTINA

Zítra se představí trojice svěřenců Václava Luky. V 16:10 zabojuje o úspěch v prodejce Iserman (Cheminaud).

STARTOVNÍ LISTINA

Další reprezentant stáje Leram Comblot (Velon) půjde na start v 16:45 a bude se snažit zúročit aktuální dobrou formu. Předchozí dva starty, které rovněž absolvoval v handicapech, totiž proměnil ve vítězství.

STARTOVNÍ LISTINA

Náročný úkol čeká Sweeticon (Velon), která se naposled dobře držela v EJC Million, v němž nedaleko za druhým Troiziletem skončila čtvrtá. V 17:20 se sice představí v prodejce, ovšem narazí na několik black-type koní. Nice To See You (Besnier) dokonce vlastní handicap 46,5 kg, ale vrací se po roční pauze a jeho optimum leží kolem dvou kilometrů. Vyšší ambice tak může mít dvojice německých sprinterů. Schang (Barzalona) a loňský účastník EJC Million Big Boots (Molins) totiž obsadili třetí a čtvrté místo v Gr.3 na derby mítinku v Hamburgu.

STARTOVNÍ LISTINA

Ve čtvrtek ve 12:25 se v Deauville představí vítěz Gerschova memoriálu Vert Liberte (Mendizabal). Svěřence Čestmíra Olehly rovněž nečeká nic snadného, když se mezi šesticí jeho soupeřů nachází v Listed umístěný Central Park West (Boudot) a další tři koně, kteří už dokázali zvítězit.

STARTOVNÍ LISTINA

Všechny dostihy můžete v přímém přenusu sledovat po bezplatné registraci na webu France Galop.

(Jaroslav Fabris)