Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Čtveřice českých zástupců v sobotním listed v Drážďanech

Čtveřice českých zástupců v sobotním listed v Drážďanech
Vážnice v Drážďanech - foto Jaroslav Fabris

Už zítra se v německých Drážďanech odběhne tradiční Grosser bwin Sommerpreis (listed) na 1400 metrů. Na startu se ukáže hned čtveřice koní v českém tréninku a podle všeho minimálně dva z nich nemusí být bez šance.

Favoritem je Zandjan (4,5:1 – uvedeny jsou kurzy sázkové kanceláře Pferdewetten) byl naposledy druhý v listed dostihu o derby mítinku v Hamburku na 1200 metrů, když vítězství stylem start – cíl mu uniklo pár metrů před cílovou páskou. Prodloužení distance tedy jako plus nevypadá, dráha v Drážďanech má ale kratší cílovou rovinu a ze všech účastníků má nejvyšší GAG (89).

Jen o 2 kg níž je podle německého handicapera Jir Sun (5:1) trenéra Urbánka, v jehož sedle bude Martin Laube. Ten byl jeho partnerem i v posledním startu, když v Hannoveru v listed dostihu na 1400 metrů po aktivním průběhu obsadil druhé místo. I podle kurzu je vidět, že se s ním na jeho optimální distanci počítá. V Hannoveru tehdy za ním o 1 ¼ délky dokončil Sarasto (13:1) a jelikož váhy mezi nimi se nemění, i tady by to mezi nimi mělo zůstat stejné.

Dobré šance by měl mít i svěřenec manželů Myškových, Worth Choice (7,5:1), i když jeho optimum je o trochu níže. Na předpokládané pevné půdě a dráze s ostřejším obloukem a kratší cílovou rovinou by se ale s metry navíc popasovat mohl.

Další dvě klisny z českého tréninku patří do skupiny outsiderů. Heidi High (30:1) sice v Tattersalls Mile o derby dni trochu zklamala, pokud by ale zopakovala formu z Maškova memoriálu (o 2 ½ délky za Worth Choice), bez šance být nemusí. Ještě vyšší kurz vlastní Salt Mix (50:1) trenéra Luky. Vítězka Jarní ceny klisen posledně v Hannoveru v listed dostihu doplatila na špatný průběh, když špatně odskočila, tady ale konkurence vypadá ještě silnější. Navíc bělka s Lucií Fialovou v sedle bude odskakovat z posledního boxu 12.

Jednociferný kurz vlastní ještě Waldeza (7,5:1), která tu byla naposledy v Auktion rennen na 1200 metrů o 52 tisíc euro třetí, když předvedla pěknou koncovku. Tehdy zvítězila Atlanta City (8,5:1), která byla v průběhu aktivnější a také nosila o 4 kg méně. V sobotu obě tříleté klisny měly nést 52,5 kg, žokej Panow v sedle nedávné vítězky ale ještě půl kila převažuje.

Dobré šance by měl mít i čtyřletý TARKHAN (8,5:1). Ten se naposledy ukázal v Hamburku v jedničkovém handicapu, kde v cílové rovině chvíli hledal prostor k útoku, pátým místem ale obhájil svůj poměrně vysoký GAG 84. Svěřence trenéra Dzubasze povede v sobotu René Piechulek.

Ze skupiny outsiderů může být zajímavá šestiletá Flotte Lotte (16:1), která ve dvojkovém handicapu v Hamburku zvítězila táhlým finišem z posledního místa. Po vynechané loňské sezóně možná umí víc než značí její GAG 78,5, nejspíš by pro svojí koncovku potřebovala měkčí půda, než jaká se dá zítra očekávat.

F. Minařík