Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Cyrname jde znovu dobýt Ascot

Cyrname jde znovu dobýt Ascot
tribuna v Ascotu

Jediný přemožitel Altiora se vrací na závodiště, kde získal největší úspěchy své kariéry a pasoval se do role nejvýše hodnoceného překážkáře na ostrovech.

V Haydocku se v sobotu odběhne trial na Grand National, ve Wincantonu jsou na programu dvoumílové Kingwell Hurdle a v neděli se v irském Navanu letos poprvé představí dvojnásobný vítěz Grand National Tiger Roll při obhajobě Ireland Boyne Hurdle.

Přesto je hlavním tahákem víkendu sobotní Betfair Ascot Chase. V ní se na své parádní trati 4200 metrů představí obhájce CYRNAME. Svěřenec Paula Nichollse na zdejší dráze doslova zářil. Loni ofenzivním stylem deklasoval soupeře ve dvojkovém handicapu, ale pak si stejným způsobem počínal i v Ascot Chase, za což obdržel nejvyšší momentální rating 177 lb. Na téhle trati z kraje sezóny v hojně sledovaném souboji udolal i do té doby neporaženého dvojnásobného vítěze Queen Mother Champion Chase Altiora, který šel poprvé delší trať.

Že je distance důležitá se ukázalo i v King George VI Chase. Dráha v Kempton je považována za rychlejší dráhu a má pověst, že zde mohou na delší trati uspět i kratší koně. Zpravidla to ale nebývá pravda. Cyrname byl sice pasován do role favorita, ale 4800 metrů na měkké dráze prostě neprostál a Clan Des Obeaux od něj bez problémů odešel.

Návrat na oblíbenou dráhu i distanci z něj ale opět dělá velkého favorita a na obhajobu Ascot Chase má kurz 1,5:1. Na přihláškách je i jeho stájový kolega Frodon, loňský vítěz Ryanair Chase, ale podle Paula Nichollse je pouze možným náhradníkem za Cyrname a spíš se počítá, že půjde rovnou do Cheltenhamu.

Za největšího soupeře je tak považován Riders Onthe Storm, který v této sezóně vyhrál oba dva starty a naposledy v prosinci lehce uspěl i na dráze v Ascotu.

STARTOVNÍ LISTINA

Cyrname prohrává s Clan Des Obeaux v King George VI Chase

(Ondřej Blahník)