Cyrname rozptýlil pochybnosti o své vytrvalosti

Nejlépe hodnocený britský steepler se v prvním sezónním startu ukázal v dobrém světle přes obavy zda zvládne 3 mílovou distanci.

CYRNAME je nejlépe hodnoceným steeplerem v Británii. Vysoký rating 176 lb získal minulou zimu, kdy v Ascotu zdemoloval pole velmi dobrých soupeřů. Před rokem byl v tuto dobu velmi populární jeho souboj s neporazitelným Altiorem, dvojnásobným vítězem Queen Mother Champion Chase. Toho nakonec jistě porazil a od handicapera dostal ještě libru přidáno. Bylo to ale na jeho oblíbené dráze v Ascotu a Altior šel proti distanci. 4200 metrů je totiž Cyrnamova specialita. V King George VI Chase na 4800 metrů ale skončil daleko za obhájcem Clan Des Obeaux, přestože si ho vybrala stájová jednička Harry Cobden. Ani v posledním startu v Ascotu se moc neukázal, když na poslední překážce spadl již v pozici, kdy neměl šanci ohrozit první dvojici. Rozmáčená dráha ale nemusela sednou jeho ofenzivnímu stylu.

Návrat na 3 míle v bet365 Charlie Hall Chase ve Wetherby budil přes jeho nespornou třídu jisté obavy. Navíc řada odborníků upozorňovala, že nikdy nevyhrál dostih na levou ruku. Harry Cobden se s ním tentokrát nechopil roli lídra a vedl ho na druhé – třetí pozici. Ačkoli se běželo na měkké dráze, s distancí neměl problém a lehce vyhrál před Vinndicationem a Aye Right, který dostih odvodil.

Trenér Paul Nicholls byl po doběhu nadšený: „Myslím, že všechny přesvědčil, že pro něj 3 míle nejsou problém. Víc vyspěl a v dostihu je klidnější než dříve. To mu otvírá víc možností. Jeho prvním cílem by měla být King George VI Chase. Myslím, že by mu vyhovovala i dráha v Leopardstownu, ale v téhle době je to s cestováním do Irska složité. V úvahu přichází Denman Chase v Newbury. Pokud by startoval v Cheltenhamu, šel by Cheletenham Gold Cup.“

Pro vánoční King George VI Chase je v toto chvíli spolufavoritem spolu s obhájcem a stájovým druhem Clan Des Obeauxem s kurzem 4,5:1, pro Cheltenham Gold Cup patří mezi šancové koně v kurzech okolo 15:1.

VÝSLEDEK

Ve Wetherby se běžely i bet365 Hurdle na 4800 metrů. Vítěz Stayers‘ Hurdle Lisnagar Oscar skončil až čtvrtý, ale i loni měl vlažnější start do sezóny. Jisté vítězství si připsala favoritka ROKSANA. Vítězku Mares‘ Hurdle 2019 bude Dan Skelton díl směřovat na 3 mílové tratě.

Paul Nicholls byl nadšený z druhého místa Next Destinationa, který v jeho tréninku absolvoval premiéru. Před dvěma lety patřil mezi přední nováčky na proutěnkách, ale od té doby nestartoval. Prý dobře skáče a asi zamíří na těžší skoky.

VÝSLEDEK

Doběhy dostihů ve Wetherby

Adepti Cheltenham Gold Cupu se představili v Ladbrokes Champion Chase na 4800 metrů v irském Down Royal. Delta Work vyhrál Savills Chase a Irish Gold Cup v Leopardstownu a byl pátý v Chetenham Gold Cupu. Tady skončil pátý a stejně jako loni potvrdil, že potřebuje start na rozběhání. O místo před ním skončil Presenting Percy, který absolvoval premiéru v tréninku Gordona Elliotta a potřeboval by měkčí dráhu.

Z vítězství se radoval jejich stájový kolega THE STORYTELLER, který využil aktuální formu z minulých startů a v těsném souboji porazil Chris’s Dreama.