Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Dnešní vrcholy v Kemptonu a Warwicku (rozbory)

Dnešní vrcholy v Kemptonu a Warwicku (rozbory)

Ondřej Blahník rozebírá dnešní překážkové vrcholy v Kemptonu a Warwicku.

Rozbory Ondřeje Blahníka

15:05 - Kempton

Coral Silviniaco Conti Chase (Gd.2, steeplechase, 4100 m)

Paint The Dream má nejvyšší rating v poli a ponese o 2 lb míň, své nejlepší výkony však předvádí v Newbury, kde minule s lehkostí vyhrál dvojkový handicap o 14 délek. Trať v Kemptonu by ale měl víc sednout PIC D’ORHY, který tu před rokem vyhrál mezi nováčky a naposledy Peterborough Chase v Huntingdonu. Saint Calvados býval elitním steeplerem a dvakrát tu slušně zaběhl i v King George VI Chase, která na něj byla moc dlouhá. Jeho majitel v sedle ale u mě nevzbuzuje důvěru, když nemá ani úlevu. Angels Breath byl velmi nadějným překážkářem, ale vrací se po dlouhé pauze, když si před třemi lety vážně zranil šlachu na zadní noze. Cheltenhamský specialista Coole Cody sice minule porazil Saint Calvadse v Ascotu, ale podle mě potřebuje rychlejší půdu. Clondow Casle vyhrál v Kemtonu velký handicap, ale bylo to před dvěma lety a i on se na dráhu vrací po víc jek roční zdravotní pauze.

STARTOVNÍ LISTINA

 

16:00 - Warwick

Wigley Group Classic Handicap Chase (Class 1, steeplechase, 5800 m)

Willie Mullins přivezl v letošním roce na ostrovy svého prvního koně a to je vždy dobré respektovat. Mr Incredible běhal ještě minulou sezónu pod Henrym de Bromheadem a přestože v Newbury skončil daleko za Ahoy Senorem, porazil Ashtown Lada a Flash Collongess, kteří teď mají rating o pár liber vyšší, proto nemusí být handicaperem tak podchycen. Poslední tři starty však nedokončil, když jednou odmítl odstartovat, pak v dostihu zastavil a při premiéře za Mullins Army se ve velkém handicapu v Leopradstownu srazil na čtvrté překážce. Otázek je tedy nad ním víc než dost.

Do role spolufavorita byl pasován Guetapan Collonges, který je na vítězné vlně. Asi by vyhrál i poslední dostih v minulé sezóně, ale v matchi dvou koní neustál jednu z překážek, když skočil moc vysoko. Do nové sezóny vstoupil opět vítězně a bylo to právě ve Warwicku, takže dráhu má dobře vyzkoušenou. Jeho trenér si libuje v podmínkách a říká, že čím delší dostih, tím pro něj lepší. V hlubokém terénu je výhodou i nízká váha, bude to ale jeho první start v tak silné společnosti.

Měkká půda bude vyhovovat i Iwilldoit, který ale půjde po víc jak roční pauze. Před tím si ale vedl skvěle, Welsh Grand National opanoval s velkým přehledem. Sam Thomas ale říká, že jeho svěřenec je již v naprostém pořádku a v práci se ukazuje dobře. Bude se ale muset vypořádat s přídavkem 7 lb.

Threeunderthrufive zde loni vyhrál steeplechase pro nováčky, takže mu to tady sedí. V Brown Advisory Novices' Chase v Cheltenhamu z toho v závěru vycouval, ale stále to může být mladý progresivní steepler. Ponese ale nejvyšší váhu a o jeho aktuální formě moc nevíme, protože v Gold Cupu v Newbury ztratil jezdce brzy po startu.

Možná proto dám přednost zkušenému LORD DU MESNILovi, který se v blátě úplně vyžívá. Jeho největší úspěchy však byly v na rovné dráze v Haydocku, takže bude důležité, jak si poradí s profilem dráhy, který se za cílem zdvihá do kopce a koně pak opět klesnou na začátku protilehlé strany. Pak se jde ale až do cíle po rovině. Trenér Richard Hobson říká, že minulou sezónu prošla jeho stájemi nějaká nemoc, do té nové vstoupil druhým místem v Bangor-on-Dee za pozdějším vítězem Gold Cupu v Newbury Le Milosem, když 4800 metrů na něj bylo vyloženě krátkých. Aktuálně má rating 146 lb a v Haydocku vyhrál i se 149 lb, přeci jen ale tady ponese jednu z nejvyšších vah, tak uvidíme.

O zápis do historie se zde pokusí Notachance, který by se stal prvním dvojnásobným vítězem. Vyhrál zde před dvěma lety, ale v dalším startu v Haydocku se zranil, ale Alan King o něm tvrdí, že od té doby nemohl najít sebevědomí. Na konci loňské sezóny se však již chytil a naposledy byl v Bangor-on-Dee čtvrtý za Lord Du Mesnilem. Terén by mu měl vyhovovat a má o 9 lb nižší rating než při svém úspěchu.

Pro ty, kteří by chtěli vyšší kurz, tu může být Fortescue. Loni vyhrál na měkké půdě v Ascotu a na podzim byl čtvrtý v Becher’s Chase v Aintree. Ve Welsh Grand National sice nebyl v dostihu, ale to je speciální dráha a po jednom nepovedeném startu ho nelze odepisovat.

STARTOVNÍ LISTINA