Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Do Epsomu na Oaks i Coronation Cup

Do Epsomu na Oaks i Coronation Cup
Doběh The Derby 2017 - foto: Racing Tips

V tradičním termínu na začátku června se v pátek v rámci dvoudenního mítinku v Epsomu odběhne další klasický dostih pro tříleté klisny, starší vytrvalce pak čeká na stejné distanci Coronation Cup.

16:10 - Epsom

Coral Coronation Cup (G1, 2400 m)

Pouze šest starších vytrvalců se postaví na start tohoto dostihu. Favoritem je letos dvakrát vítězný svěřenec trenéra Haggase Al Aasy (Jim Crowley). Na jeho zaváhání čekají praví bratři ze stáje irského trenéra Aidana O´Briena. Pětiletý Japan, který se letos vrátil na dráhu vítězstvím v Ormonde Stakes v Chesteru, bude mít v sedle stájovou jedničku Ryana Moora. O rok mladší Mogul (Seamie Heffernan) v poslední době hodně cestuje, ale také střídá dobré výkony s těmi slabšími. Ze zbylých tří účastníků má asi největší naději zamíchat pořadím Pyledriver (Martin Dwyer).

STARTOVNÍ LISTINA 

[banner_128]

 

17:30 - Epsom

Cazoo OAKS (G1 klisny, 2400 m)

Na startu by se mělo objevit celkem čtrnáct účastnic a mohlo by jít o vyrovnaný dostih. Silnou a také početnou skupinu pěti klisen posílá na start trenér Aidan O´Brien, když hned dvě z nich prozatím vévodí kurzové nabídce. Santa Barbara (Ryan Moore) byla již favoritkou 1000 Guineas, kde ale mírně zklamala až čtvrtým místem. Byl to ale její první letošní start a podle slov trenéra je nyní již připravena lépe. V sedle vítězky tradiční předzkoušky Musidora Stakes z Yorku Snowfall se tak objeví Frankie Dettori, který již letos pro irskou centrálu triumfoval právě v 1000 Guineas.

V Yorku finišovala na třetím místě dosud málo prověřená Teona (David Egan), která má ale podle svého trenéra Variana velký potenciál. K okruhu favoritek pak patří ještě první dvě z Cheshire Oaks Dubai Fountain (Francis Norton) a zejména další naděje trenéra Variana Zeyaadah (Jim Crowley). Druhá z 1000 Guineas Saffron Beach (Adam Kirby) může znamenat pro trenérku Jane Chapple-Hyam první triumf ženy v historii Oaks. Pro překvapení může být na startu třeba vítězka trialu v Lingfieldu Sherbet Lemon v sedle s jedinou ženou v poli Hollie Doyle.

Verdikt: Trenér O‘Brien už v tomto dostihu triumfoval osmkrát a i tentokrát mají jeho svěřenkyně velkou šanci tento počet rozšířit. Mírně navrch by ale tentokrát mohla mít ZEYAADAH v modrobílých barvách Shadwell Estate.

STARTOVNÍ LISTINA

(Jiří Šnajberk)