Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Docteur De Ballon obhájil triumf v Grand Steeple-Chase de Paris

Docteur De Ballon obhájil triumf v Grand Steeple-Chase de Paris
Docteur De Ballon s Bertrandem Lestradem obhajují Grand Steeple-Chase de Paris

V nedělním vrcholu víkendového mítinku na závodišti Auteuil se podařilo devítiletému svěřenci trenérky Louisy Carberry Docteur de Ballon obhájit své loňské vítězství v Grand Steeple-Chase de Paris.

V sobotu se v hlavním dostihu dne Grande Course Haies d´Auteuil představilo celkem devět účastníků nad nižšími překážkami. V tomto dostihu nedala podle očekávání svým soupeřům šanci desetinová favoritka L‘AUTONOMIE (Angelo Zuliani). Svěřenkyně trenéra Nicolleho byla hned od počátku na čelních pozicích a v závěru od svých soupeřů ještě výrazně odskočila. V souboji o druhé místo nakonec uspěla obhájkyně z loňského roku Paul‘s Saga. Galop Marin se většinu dostihu snažil držet tempo s favoritkou, ale v koncovce již nestačil a těsně se propadl až na čtvrté místo, ještě za ním pak finišoval irský vyzyvatel Ronald Pump.

VÝSLEDEK

 

 

V nedělním vrcholu Grand Steeple-Chase de Paris udával hned od počátku rychlé tempo mírný favorit Le Berry s Kevinem Nabetem. Naopak téměř na konci pole se od počátku držel obhájce trofeje DOCTEUR DE BALLON, kterého začal Bertrand Lestrade posunovat k čelu dostihu až téměř v závěru. Poté ale předvedl drtivý finiš stejně jako v loňském roce a nedal soupeřům šanci. Le Berry doplatil na rychlý úvod a propadl se za trojici outsiderů Carriacou, Galleo Conti, Géneral En Chef až na páté místo. Na sedmém místě už jen dokončil dostih Ajas s Rachael Blackmore, který se dlouho držel blízko čelu dostihu, ale v koncovce bylo znát, že distance už je na něj dlouhá.

VÝSLEDEK

 

 

Úspěšný trenér ze sobotního vrcholu Francois Nicolle neměl v hlavním nedělním souboji koně, kteří by se zapojili do boje o nejvyšší příčky. V rámcových dostizích alespoň představil mladé naděje pro další roky. V Prix Ferdinand Dufaure (G1) pro čtyřleté steeplery triumfoval Le Listrac, v Prix Alain du Breil (G1) pro čtyřleté proutěnkáře pak desetinový favorit Hermes Baie.

(Jiří Šnajberk)