Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Docteur De Ballon ovládl Grand Steeple-Chase de Paris

Docteur De Ballon ovládl Grand Steeple-Chase de Paris
Docteur De Ballon s Betrandem Lestradem vátězí v Grand Steeple-Chase de Paris

Grand Steeple-Chase de Paris na 6000 metrů se odběhla v náhradním termínu a má poměrně překvapivého vítěze.

Drtivým závěrečným zrychlením se prosadil v hlavním dostihu pařížské překážkové sezóny osmiletý svěřenec trenérky Louisy Carberry DOCTEUR DE BALLON s Betrandem Lestradem v sedle.

Kůň k hlavním favoritům nepatřil a podle průběhu letošní sezóny vlastně neměl patřit ani ke kurzovému středu. Letos totiž absolvoval jen jediný start a do cíle se vůbec nedostal. Také v průběhu tohoto dostihu se pohyboval úplně na chvostu a v některých chvílích to vypadalo, že tempo vůbec nestíhá. Teprve v polovině posledního okruhu se postupně zlepšoval a za poslední překážkou závěrečným zrychlením jasně triumfoval. Za ním v těsném doběhu svedli souboj o druhé místo pětiletí Figuero a Feu Follet, čtvrtý už s odstupem finišoval loňský vítěz Carriacou. Hlavně Figuero měl velkou důvěru sázejících a byl podle kurzové nabídky hlavním favoritem, ale nakonec se letos úspěšná sestava Nicolle – Zuliani musela spokojit s druhým místem stejně jako předchozí den. Loni druhý Bipolaire ztratil jezdce v první části dostihu.

VÝSLEDEK

 

Také v sobotním vrcholu Grande Course de Haies se totiž musela desetinová favoritka L´Autonomie spokojit s druhým místem. Celý dostih sice udávala tempo a vypadala neporazitelně, i když některé její skoky především v prvním okruhu vypadaly, jakoby chtěla skočit až do méně početných diváků. Nakonec ale v cílové rovině neodolala jediné soupeřce, která s ní držela krok jen s mírnějším odstupem. Vítězná šestiletá PAUL´SAGA s Kevinem Nabetem se prosadila letos poprvé a v tom nejdůležitějším dostihu.

VÝSLEDEK

(Jiří Šnajberk)