Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Dostihová jízda v Route 66

Dostihová jízda v Route 66
Chris Richner - foto: Arqana

Včera zesnulý Chris Richner byl známý jako bloodstock agent, ale jednu dobu znamenalo „jít k Richnerovi“ něco jiného.

Ondřej Blahník - blog

Včera ve věku 68 let zemřel ve Francii na Covid 19 bloodstock agent Chris Richner. Švýcarský bankéř se u nás usadil koncem 90. let. Jednu dobu měl svoje stáje v Dymokurech. Mezi jeho koně patřil výborný sprinter Silnar nebo druhý z derby Arrinao. V Chuchli byl vídán vybaven katalogy pro své klienty, na velké dostihy zas v dokonalém žaketu jak v Ascotu.

Pamatuji si, jak v Chuchli vsadil svého bývalého koně Aronja v kuru 50:1 a on poprvé po víc jak dvou letech v českém tréninku vyhrál. Betino mu to ale snad nevzalo ani za 200,-.

Díky jazykové bariéře mezi námi, jsem si s ním prakticky nepopovídal, rád ale vzpomínám na dobu, kdy měl se svojí přítelkyní Olgou restauraci a bar Route 66 v pražském Podolí. Tam jsem zjistil, že výborně vaří, ale pro dostihové fanoušky to tam mělo jiný význam.

Po zrušení dostihových sázek na britské a irské dostihy U Nováků, získala skupina hráčů, kteří tam chodili, azyl právě u něj. Pořídil si placený kanál Racing TV a díky tehdy již internetovým sázkám na Racebets se dalo na dostihy nadále vesele sázet. Po víkendových dostizích, kdy se v Route 66 scházela větší skupina dostihových fandů, často navazovala bujará after party, kde Chris Richner nezapřel rockerské kořeny.

Naše redakce tehdy v prostorách podniku uspořádala i výroční večírek Tipařova palce, který jsme tehdy pravidelně každý rok pořádali.

Bylo to asi poslední místo, kde se takhle dostihoví fandové a hráči v takové míře scházeli. I později se občas někde scházeli lidé na sledování anglických dostihů nebo se udělal Breeders‘ Cup večírek, ale už to nebylo v tolika lidech. Teď již většina sleduje dostihy LIVE sama doma.

(Ondřej Blahník)