Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Dostihová sezóna začne nejdříve v květnu

Dostihová sezóna začne nejdříve v květnu
Velká Chuchle

Jockey Club ČR dnes přinesl informaci, že kvůli pandemii nového typu koronaviru nezačne dostihová sezóna dříve než v květnu.

Už 12. března, kdy česká vláda vyhlásila měsíční nouzový stav, bylo oznámeno zrušení prvních dvou dostihových dnů letošní sezóny. Dnes Jockey Club přinesl informaci, že se ruší i další čtyři dostihové dny plánované na duben. Současné situace šíření koronaviru a vládní opatření totiž napovídají, že v dubnu s nejvyšší pravděpodobností nebude možné pořádat žádné hromadné akce.

Jockey Club mě pověřil úkolem navrhnout scénáře dostihové sezóny od 1. 5., 15. 5. a 1. 6. Úpravy termínové listiny se budou týkat především čtyř závodišť kategorie A (Praha, Most, Karlovy Vary a Pardubice), takže pořadatelům dostihů na těchto závodištích byl odeslán návrh na změny termínů a propozic. Co nejdříve se budeme snažit dobrat společných závěrů, aby v případě uvolnění vládních opatření bylo vše připraveno k rychlému zahájení sezóny. Při přípravě propozic bude brán zřetel na to, že i kdyby byla sezóna zahájena v květnu nebo červnu, stále zřejmě nebude možné startovat v zahraničí.

Jockey Club také zveřejnil vyjádření prezidenta JC ČR Josefa Bečváře, který věří, že se měsíc květen stane měsícem odstartování sezóny 2020. Další informace přinese Jockey Club za týden, tedy 1. dubna.

(Jaroslav Fabris)