Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Dostihové zprávy

Dostihové zprávy

Hlavní událostí víkendu byl překážkový Dublin Racing Festival v Leopardstownu, ale i další díl Crystal Cupu v Pau a účast Zocka ve Svatém Mořici.

Dublin Racing Festival irskou překážkovou lahůdkou

Přestože britští koně nový překážkový mítink prakticky ignorují, třetí ročník přivítal skoro celou irskou špičku.

Ladbrokes Dublin Chase na 3400 metrů měla být odvetou za podobný dostih na Vánočním mítinku v Leopardstownu, kde A Plus Tard porazil do sezóny vstupujícího favorita Queen Mother Champion Chase Chacun Pour Soie. A Plus Tard byl ale před dostihem škrtnut. Dostih se tak stal záležitostí stájové dvojky v barvách Riche Ricciho. Dvojnásobného vítěze tohoto dostihu Mina porazil právě CHACUN POUR SOI, který potvrdil nárůst formy od prvního startu a spolu s Defi Du Seuil a Altiorem patří nadále do trojice favoritů Queen Mother Champion Chase. Cestu k úspěchu jim usnadnil další Mullinsův svěřenec Cilaos Emery, který měl nepříjemný pád na prvním skoku, ale je v pořádku a do Champion Chase je nabízen 12:1. Min by měl v Cheltenhamu zamířit do Ryanair Chase, pro něž je nabízen jako favorit, a kde se pravděpodobně střetne s A Plus Tard a obhájcem prvenství Frodonem.

VÝSLEDEK

 

ERSG Arkle Novice Chase potvrdila roli favorita pro stejně pojmenovaný dostih v Cheltenhamu pro NOTEBOOKa, který o Vánocích překvapivě porazil Fakir D’oudairiese. Ten nakonec do odvety nenastoupil a Notebook si pod Racheel Blackmoore připsal další vítězství. Nic lehkého to ale nebylo. Musel bojovat s „rychlíkem“ Cash Backem, jehož cílem by měly být také Arkle.

VÝSLEDEK

 

V PCI Irish Champion Hurdle uhájila svoji neporazitelnost HONEYSUCKLE. Výborná klisna dosud kralovala na distanci 4000 metrů, ale ukázala, že zvládne i 3200 metrů. V závěru musela projevit hodně bojovnosti. Houževnatým soupeřem jí byl stájový kolega Petit Mouchoir, který tento dostih vyhrál v roce 2017, a teď opět běhá ve výborné formě, když jeho ofenzivnímu stylu sedla zdejší rychlejší dráha. Rachael Blackmore ale dostal klisnu první do cíle před Darver Starem, který ještě nedávno patřil mezi nováčky. Svěřenkyně Henryho De Bromheada nyní figuruje mezi hlavními adepty Chempion Hurdle, ale může nastoupit i do Mares‘ Hurdle. Sharjah, který zde vyhrál o Vánocích, nyní zklamal až šestou příčkou, Willie Mullins s ním ale stále počítá do Champion Hurdle.

VÝSLEDEK

 

Flogas Novice Chase na 4200 metrů dala vyniknout fenomenálnímu FAUGHEENovi. Vítěze Champion Hurdle po jedenáctém vítězství z dvanácti startů přibrzdilo zranění. Na dráhu se vrátil před dvěma lety ve velkém stylu, další starty ale byly zklamáním. Až na konci sezóny v Punchestownu dominoval na pro něj do té doby netypické distanci 4800 metrů, které zůstal věrný i loni, kdy byl třetí ve Stayers‘ Hurdle. Výkony dokázal podávat stále obstojné, ale v 11 letech se začalo uvažovat o konci jeho kariéry. Willie Mullins ho ale v tomto pokročilém věku nasměroval na těžké skoky, na nichž získal již třetí vítězství v řadě.

„Nechtěl jsem, aby šel do důchodu před tím, aniž by to zkusil ve steeplechase, pro něž byl původně kupován. A vidíte, co dokáže ve 12 letech. Měl jsem ho na ně přeorientovat už loni,“ říká Willie Mullins.

FAUGHEEN – KARIÉRA

 

Paddy Power Irish Gold Cup na 4800 metrů byl vrcholem druhého dne mítinku. Pro vítězství si stejně jako před měsícem v Savills Chase došel DELTA WORK s Jackem Kennedym. V rovině svedl souboj s Kemboyem a Presenting Percy. Všichni tři patří do okruhu favoritů pro Cheltenham Gold Cup.

VÝSLEDEK

 

 

Ve francouzském Pau odstartovala série Crystal Cupu

První díl Crysltal Cupu se odběhl na dráze v Pau. Grand Cross De Pau Reverdy na 6300 metrů vyhrál EASYSLAND, který vyhrál posledních pět startů. Na podzim uspěl v Grand Steeple Chase-Cross-Country de Compiegne a pak i Glenfarclas Cross Country Handicap Chase v Cheltenhamu. Nyní poprvé nastoupil v barvách Johna McManuse, který je největším majitelem překážkových koní na ostrovech, mezi něž patřila i řada výborných krosařů. Jeho dalším cílem by tedy měl být opět Cheltenham, kde by měl nastoupit proti obhájci a dvojnásobnému vítězi Grand National Tiger Rollovi.

VÝSLEDEK + VIDEO

 

Zock na sněhu ve Svatém Mořici

Jednoho z populárních mítinků na zamrzlém jezeře ve švýcarském Svatém Mořici se v neděli zúčastnil i ZOCK. Vítěz Ceny zimního favorita, který loni vyhrál Cenu Jezdectví a v minulých letech dvakrát Lázeňskou míli, byl v létě prodán do Francie, kde dvakrát vyhrál na distancích 1400 a 1600 metrů a vyběhal si rating 43 kg. Zapsal se i do listiny vítězů EJC Million. Nyní opět změnil trenéra a od Frederica Rossiho přešel k trenérce Carině Fay, která ho nyní vyslala do GP Koller Elektro na 800 metrů. Zde s nejvyšší váhou 62 kg skončil druhý za britským Elmajorem, který se letos v zimě vrátil na dráhu a vyhrál oba starty, za něž získal rating 85 lb a který nesl o 3 kg méně. Třetí Iron Duke, patřící mezi přední německé sprintery, nesl dokonce o 5 kg míň.

 

(Ondřej Blahník)