Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Dostihové zprávy

Dostihové zprávy

V Newbury se rozcvičily před Cheltenham Festivalem dvě překážkové hvězdy, ve Svatém Mořici pokračovaly dostihy na zamrzlém jezeře s vítězstvím českého chovu.

Altior a Native River potvrdili ambice do Cheltenhamu

V sobotu na mítinku Super Saturday v Newbury se představila dvojice hvězd, která si dala rozcvičku před Cheltenham Festivalem. V Betfair Game Spirit Chase na 3300 metrů se poprvé od své porážky od Cyrname představil ALTIOR. Návrat na 2 míle mu dokonale sedl a bez problémů si došel pro vítězství. Na této distanci tak získal své 20. vítězství. Druhý za ním byl Sceux Royal, před Dynamite Dollars, který absolvoval letošní premiéru.

Svěřenec Nickyho Hendersona tak potvrdil svoje ambice na hattrick v Queen Mother Champion Chase, pro něž patří spolu s Defi Du Seuil a Chacun Pour Soi do trojice favoritů, když všichni jsou nabízeni v kurzech okolo 3:1.

VÝSLEDEK + VIDEO

 

Altior v Cheltenhamu 2018

Druhou důležitou předzkouškou před Cheltenham Gold Cupem byla Betfair Denman Chase na 5000 metrů. Zde splnil roli horkého favorita NATIVE RIVER, který uspěl v tomto dostihu již potřetí. Přestože se ho v závěru snažil ohrozit Secret Ivestor, svěřenec Colina Tizzarda vedený tentokrát Jonjo O’Neillem mladším měl vše pod kontrolou. Bylo to jeho druhé vítězství v této sezóně a ukázal tak formu před blížícím se festivalem v Cheltenhamu. Pro zopakování svého triumfu z roku 2018 je většinou nabízen 11:1, když víc se věří mladším zástupcům.

VÝSLEDEK + VIDEO

 

Native River po svém vítězství v Cheltenham Gold Cupu 2018

 

Renny Storm zajistil výhru ve Svatém Mořici pro český chov

Ve Svatém Mořici pokračují tradiční dostihy na zamrzlém jezeře. Před týdnem se kvůli klimatickým podmínkám dalo běhat jen na distanci 800 metrů, nyní se již běhalo na celém oválu.

Již čtvrtou sezónu se zdejších dostihů účastní český odchovanec RENNY STORM. Zkraje své kariéry u nás vyhrál Gerschův memoriál, v klasickém věku byl druhý ve slovenské Velké jarní a čtvrtý ve Svatováclavské ceně. Později běhal ve Francii, kde za vítězství v mílovém handicapu o 52.000 € obdržel rating 41 kg.

Před týdnem na mítinku White Turf třetí, nyní si počínal naprosto suverénně a s přehledem ovládl Preis Freunde des Rennvereins St. Moritz na 1800 metrů o 10.000 CHF.

Zock se utkal s těžší konkurencí. Náš přední mílař, který loni již ve francouzském tréninku vyhrál EJC Million ve Velké Chuchli, opět změnil působiště a trenérka Carina Fay se s ním zaměřila na tyto dostihy na sněhu.

Před týdnem tu byl druhý, nyní si o něco pohoršil. V GP Christoffel Bau Trophy na 1300 metrů o 15.000 CHF vbíhal do roviny na druhé pozici, nakonec na cílové pásce přenechal třetí místo svému přemožiteli z minulého týdne Elmejorovi. Vítězem se stal domácí Notte A Roma před Hakamem, který tu byl úspěšný již loni a před tím vyhrál Polar Cup v Norsku a v Británii měl rating 99 lb.

 

Záznam z dostihů White Turf: Zock (č.1) 44. minuta, Renny Storm (č.6) čas 3:23

 

Benbatl míří do Dubai World Cupu

BENBATL před dvěma lety vyhrál Dubai Turf. Během sezóny pak přidal další dva Gr.1 triumfy v Grosser Dallmayr Preis - Bayerisches Zuchtrennen v Mnichově a také na 2000 metrů v Austrálii, kde byl druhý v Cox Plate za fenomenální Winx.

Reprezentant Godolphinu ale kvůli zranění začal loňskou sezónu pozdě. V Gr.2 v Newmarketu deklasoval King Of Comedyho o 5 délek. King Of Comedy následně uspěl na hluboké dráze Queen Elizabeth II Stakes v Ascotu, kde Benbatl mezi šestnácti účastníky skončil poslední.

Doma v Dubaji však jede opět na vítězné vlně. Začátkem ledna lehce vyhrál Gr.2 na 1800 metrů a ve čtvrtek přidal další úspěch v Al Maktoum Challenge R2 na 1900 metrů. Tentokrát si ale poprvé vyzkoušel pískovou dráhu a viditelně mu to nedělalo problém. Druhý Military Law vlastnil v Británii rating jen 96 lb, ale v Dubaji již před tím vyhrál Listed. V něm stejně jako teď za sebou nechal Gronkowskiho, loni těsně druhého v Dubai World Cupu.

Sázkové kanceláře zareagovaly a Benbatl patří spolu s Maximum Security a McKinzie mezi favority Dubai World Cupu.

VÝSLEDEK

 

Benbatl vítězí ve své premiéře na písku

(Ondřej Blahník)