Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

za 

Více informací...

Objednat...

Dostihové zprávy

Dostihové zprávy

Subway Dancer čtvrtý v Paříži, irské derby ovládl O’Brien, Midnight Bisou excelovala, v Meranu kraloval mladší Josef Váňa, hattrick Manolly v Bratislavě.

Subway Dancer napoprvé čtvrtý v Gr.3

Sezónu zahájil jeden z našich nejlepších koní Subway Dancer. Loňského vítěze Prix du Conseil de Paris (Gr.2) poslal Zdeno Koplík do La Coupe (Gr.3) na 2000 metrů v pařížském Longchamp, které se staly jednoznačnou záležitostí pro britského TELECASTERa. Subway Dancer, který se do nejlepší formy dostává na podzim a svědčí mu měkčí dráha, skončil s Radkem Koplíkem čtvrtý.

VÝSLEDEK

 

Patnácté irské derby pro Aidana O’Briena

Aidan O’Brien vyhrál první irské derby v roce 1997 s Desert Kingem. V sobotu si připsal již patnácté vítězství Dubai Duty Free Irish Derby, kde jeho svěřenci skončili dokonce na prvních čtyřech místech. První v cíli byl SANTIAGO se Seamiem Heffernanem, který před pouhými osmi dny vyhrál Queen’s Vase na 2800 metrů na Royal Ascotu.

Velkým soupeřem mu byl Tiger Moth, který před necelými třemi týdny vyhrál maiden v Leopardstownu. Emmet McNamara s ním prohrál souboj jen o hlavu.

VÝSLEDEK

 

V Alwasmiyah Pretty Polly Stakes na 2000 metrů se letos poprvé představila loňská vítězka obou ostrovních Champion Stakes MAGICAL, která soupeřkám nedala šanci. Druhá o 4 ½ délky skončila tříletá Cayenne Pepper, loni čtvrtá ve Fillies’s Mile, před loni druhou v Irish Oaks Fleeting.

VÝSLEDEK

 

Midnight Bisou se domů vrátila ve velkém stylu

MIDNIGHT BISOU loni zklamala druhým místem v Breeders‘ Cup Distaff. Stejné místo z letošního Saudi Cupu za Maximum Security však bylo cenné. Na domácí půdě proti klisnám v Fleur de Lis Handicap (Gr.2) na 1800 metrů i přes nejvyšší váhu neměla problém.

VÝSLEDEK

 

V Meranu vládl Josef Váňa mladší

Oba vrcholy dvoudenního mítinku v italském Meranu si připsali svěřenci Josefa Váni mladšího reprezentující barvy italského majitele Josefa Aichnera.

Sobotní Gran Corsa Siepi D'Italia - Aichner Invest na 4000 metrů vyhrál PITON DES NEIGES s Josefem Bartošem před útočícím vítězem předzkoušky Stukem s Lukášem Matuským. Třetí byl francouzský Candide, který již letos vyhrál ve Fontainebleau a vlastní slušný rating 69 kg. Před třemi lety již v Meranu zvítězil.

VÝSLEDEK

Grande Steeple-Chase d’Europa - Hot. Roessl Rablas na 4600 metrů se dokonce Váňovi svěřenci seřadili na prvních dvou místech. První byl NOTTI MAGICHE s Janem Faltejskem před loňským vítězem Gran Premio Merano L’Estranem s Josefem Bartošem. Na třetí místo přišel koncovkou Al Bustan s Markem Stromským. Dostih nedokončil Capfferet ani Reki.

 

Manolla získala v Bratislavě hattrick

V Memoriálu Harryho Petrlíka (II.) na 1200 metrů potvrdila výbornou jarní formu MANOLLA s Jaroslavem Línkem, která po výhrách ve dvojkách v Chuchli a v Mostě těsně porazila Mollys Besta, přestože nesla o kilo víc než on.

VÝSLEDEK

Předzkoušku na slovenskou Velkou jarní Cenu trojročných žrebcov na 1700 metrů vyhrál rakouský HADEWIN s Michalem Demem před šestým z karlovarské derby předzkoušky Tristanem.

VÝSLEDEK

Předzkoušku slovenské Jarní ceny klisen Cenu trojročných kobýl na 1700 metrů vyhrála přemožitelka Barthesy z Cena zimnej kráľovnej QUEEN OPERA s Pavlínou Filipovou.

VÝSLEDEK

 

(Ondřej Blahník)