Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

za 

Více informací...

Objednat...

Dostihové zprávy

Dostihové zprávy

Vítězové Derby a Oaks v Epsomu uchvátili svojí dominancí, ve francouzských klasikách kralovali hosté, Enable na úvod sezóny prohrála.

Derby i Oaks v Espomu braly dech

Klasické dostihy v Epsomu se letos odběhly v jeden den a bez diváků. Oba vítězové ale předvedli dech beroucí představení.

Platí to především o Investec Derby. V něm se o fantastickou jízdu postaral SERPENTINE, jehož Emmet McNamara poslal po startu na čelo, vypracoval si náskok a s převahou vyhrál o víc jak 5 délek. Syn druhé z Oaks Remember When je dalším vítězem Galilea a pro Aidana O’Briena získal historické osmé vítězství, díky němuž se stal nejúspěšnějším trenérem historie. Jen před pouhým týdnem absolvoval podobným stylem maiden v Curragh, které vyhrál o 9 délek.

I na dalších místech skončili outsideři. Khalida Saf před tím vyhrál Listed a je polobratrem druhého ze St Legeru. Stájový kolega vítěze Amhran Na Bhfiann zatím neuspěl ani v maiden, je ale bratrem vítězky Oaks Was.

Favorité skončili až za nimi. Vítěz 2000 Guineas Kameko byl čtvrtý, působivý vítěz Derby Trialu v Lingfieldu English King s Frankiem Dettorim pátý.

VÝSLEDEK

 

 

Jasnou záležitostí se staly Investec Oaks pro vítězku 1000 Guineas LOVE. Když svěřenkyně Aidana O’Briena pod Ryanem Moorem zrychlila, nebylo co řešit a v cíli měla náskok 9 délek v rekordním čase. Udělala takový dojem, že se stala favoritkou Prix de l’Arc de Triomphe před Enable.

Její matka Pikaboo na dráze neuspěla, pochází ale z dobré rodiny, která ale má spíš sprinterské geny. Její polosourozenci se také věnovali kratším distancím. Ve spojení s Galileem ale dala vytrvalce, její sestra byla pátá v Oaks.

Za ní si pořadí z Ribblesdale Stakes v Ascotu prohodily EnnistymonFrankly Darling, kterou vedl Frankie Dettori.

VÝSLEDEK

 

 

Francouzské klasiky odvezli hosté

V neděli se v Chantilly odběhly oba klasické dostihy na 2100 metrů a oba také výjimečně ve stejný den.

Favoritem francouzského derby Prix du Jockey Club byl vítěz mílové klasiky Victor Ludorum. Zástupce Goldolphinu se držel na chvostu pole a v závěru přišel se svým obvyklým závěrem. Ten mu ale stačil jen na třetí příčku. Trenér André Fabre si stěžoval, že by potřeboval rychlejší dostih.

Vítězem se stal britský MISHRIFF, který před tím lehce vyhrál Listed v Newmarketu. V jeho sedle byl domácí jezdec Ioritz Mendizabal. Trenér John Gosden by ho zatím rád nechal na distancích 2000 metrů a jeho pravděpodobný další start bude v Prix Guillaume d’Ornano (Gr.2).

Druhý skončil The Summit, který přestože stejné umístění získal i v první klasice Poule d'Essai des Poulains, tady odskočil jako outsider.

VÝSLEDEK

 

 

V těsném doběhu Prix de Diane Longines se na prvních třech místech seřadily zahraniční účastnice. Vítězství si připsala druhá z Irish 1000 Guineas FANCY BLUE s Pierrem-Charlesem Boudotem. Pro Donnachu O’Briena to byl první klasický úspěch v roli trenéra.

Druhá byla vítězka Coronation Stakes z Ascotu Alpine Star před vítězkou Irish 1000 Guineas Peaceful. Až čtvrté místo, ale jen ½ délky od vítězky, zbylo na domácí vítězku jedné z předzkoušek Raabihah.

VÝSLEDEK

 

 

Královna Enable na úvod sezóny prohrála

Fenomenální Enable, dvojnásobná vítězka Prix de l’Arc de Triomphe a King George VI and Queen Elizabeth Stakes, stejně jako loni zahájila sezónu v Coral Eclipse Stakes v Sandownu. Přestože loni zde slavila úspěch, distance 2000 metrů je na ni přeci jen krátká. Na rychlé půdě předvedla ve svých šesti letech opět výborný výkon, na vítězství sice nedosáhla, ale byl to pro ni důležitý zahřívací start před plánovaným programem, který kopíruje ten loňský: George VI and Queen Elizabeth Stakes – Yorkshire Oaks a Prix de l’Arc de Triomphe.

Na rychlé půdě rozjel stejně jako v Coronation Cupu svoje sólo godolphinský GAIYYATH. William Buick s ním po startu převzal vedení a před sebe už nikoho nepustil. V cíli měl náskok 2 ¼ délky.

Pro svěřence Charlieho Applebyho je stěžejní rychlá dráha, kdy může uplatnit svůj ofenzivní styl. Jeho dalšími starty by mohly být George VI and Queen Elizabeth Stakes v Ascotu a Internationa Stakes v Yorku. Objevit se může opět v Prix de l’Arc de Triomphe, kde loni na měkké dráze propadl.

Loňský přední tříletý vytrvalec Japan se letos snaží uspět na distanci 2000 metrů. Zde to bylo lepší než v Prince Of Wales’s Stakes, k úspěchu to stejně nevedlo. Souboj s Enable ale prohrál jen o hlavu.

VÝSLEDEK

 

(Ondřej Blahník)