Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

za 

Více informací...

Objednat...

Dostihové zprávy

Dostihové zprávy

July Festival v Newmarketu, německé derby v Hamburku, kde si Gr.3 vyzkoušel Manoamano a návrat Pinatuba v Deauville.

July Festival v Newmarketu se sprinterským vrcholem

V Newmarketu proběhl tradiční třídenní July Festival, který se koná na jiné dráze než například jarní klasiky.

Pátečním vrcholem byly Tattersalls Falmouth Stakes pro klisny na trati 1600 metrů. Zde se ve vyrovnaném doběhu prosadila svěřenkyně Johna Gosdena NAZEEF. Reprezentantka modrých barev Hamdana Al Maktouma dosud prohrála jen při svém debutu loni ve třech letech. Do black type konkurence se dostala až letos. I když vyhrávala s těsnými rozdíly, postupně si připsala Listed v Kemptonu, Gr.2 v Ascotu a teď pod Jimem Crowleym uspěla i na nevyšší scéně.

Druhá byla vítězka 1000 Guineas 2018 Billesdon Brook, před favoritkou Terellebum, těsně druhou z Queen Anne Stakes. Čtvrté místo získala loni druhá One Master, která běhá i na kratších tratích, na nichž v roce 2018 vyhrála Prix la Foret a loni byla druhá v British Champions Sprintu.

VÝSLEDEK

 

 

Vrcholem mítinku byl sobotní Darley July Cup na 1200 metrů. Přestože tříletí ovládli čtyři z posledních pěti ročníků, tentokrát uspěl čtyřletý OXTED, který před tím vyhrál v Newmarketu již sezónní debut v Gr.3. V nejvyšší společnosti ale startoval poprvé. Pro trenéra Rogera Teala ho jel syn někdejšího velkého šampióna Kierena Fallona Cieren, pro něhož to byl první úspěch v Gr.1.

Ani ve druhém startu v Gr.1 neuspěl Sceptical, který na nižší úrovni válcoval soupeře v Irsku. Oproti Diamond Jubilee Stakes si ale o jednu příčku polepšil.

Třetí skončil favorit Golden Horde, který na Royal Ascotu ovládl tříletým určený Commonwealth Cup. Vítěz Diamond Jubilee Stakes pro starší Hello Youmzain tady skončil až pátý.

VÝSLEDEK

 

 

V německém derby slavil Schlenderhan

V Německu proběhl mítink v Hamburku, stejně jako v celé západní Evropě stále bez diváků. Tradičním vrcholem bylo IDEE 151. Deutsches Derby, na jehož startu se sešlo 19 účastníků. Favorit a vítěz obou hlavních předzkoušek Wonderful Moon ale neuspěl.

Domácím vyfoukl derby francouzský IN SWOOP, který byl před tím třetí v Prix Greffulhe (Gr.2). Pro Francise-Henriho Graffarda ho jel Ronan Thomas. Vítěz ale má jinak vše německé. Přestože se narodil v Irsku, matkou je vítězka Prix de Diane Iota, která již s jeho otcem, německým derby vítězem 2007 Adlerflugem, dala vítěze Grosser Preis von Bayern Ita. Majitelem i chovatelem je Hřebčín Schlenderhan barona Georga von Ullmana, který slavil v německém derby již po devatenácté.

Druhé místo obsadil outsider Torquator Tasso, který na sebe upozornil úchvatným finišem v menším dostihu. Za sebou nechal Grocer Jacka, v obou předzkouškách druhého za Wonderful Moonem.

Wonderful Moon útočil v rovině zvenčí, a chvíli to vypadalo, že by mohl i úspěšně, ale v závěru začal slábnout. Stačil na šestou příčku a Anfrasch Starke nezískal osmý triumf v derby.

VÝSLEDEK

 

 

V Grosser Preis von LOTTO Hamburg (Gr.3) na 1200 metrů se představil Manoamano. Ostudu neudělal, ale na tuto společnost neměl. Na vítěznou K CLUB, na jaře druhou v Silberne Peitsche, ztrácel přes 8 délek. Čtvrté místo obsadil účastník EJC Million Big Boots.

VÝSLEDEK

 

Návrat Pinatuba v Deauville

Na letním mítinku v Deauville se v neděli odběhla Qatar Prix Jean Prat na 1400 metrů. Nejlepší dvouletek loňského roku PINATUBO letos na svoji suverenitu nenavázal, přestože podával stále dobré výkony. V 2000 Guineas byl třetí, v St James’s Palece Stakes v Ascotu druhý. Až teď se reprezentant Godolphinu v tréninku Charlieho Applebyho vrátil na vítěznou vlnu a vedený Williamem Buckem splnil roli desetinového favorita.

Největším konkurentem mu byl coolmorský Lope Y Fernandez, který byl třetí v Irish 2000 Guineas, v pozici favorita sprinterského Commonwealth Cupu na Royal Ascotu ale propadl.

VÝSLEDEK

 

(Ondřej Blahník)