Dostihové zprávy

Enable s hattrickem v Ascotu, Magical opět suverénní, Subway Dancer a Boomboom Kiss šestí v black type, Barney Roy uspěl v Mnichově, Maximum Security se nadřel.

Královna Enable s rekordním hattrickem

ENABLE při letošním vstupu do sezóny neobhájila Eclipse Stakes a utržila třetí životní porážku. Distance 2000 metrů ale není její doménou. V největším britském dostihu na 2400 metrů King George VI and Queen Elizabeth Stakes bylo všechno jiné. Pouze ve tříčlenném poli nedala nikomu šanci a získala rekordní třetí vítězství, před loňským vítězem Irish Derby Sovereignem a Japanem, kterého minule porazila jen o hlavu. Frankie Dettori v sedle své milované klisny vyrovnal sedmi triumfy rekord Lestera Piggotta.

Podle trenéra Johna Gosdena je jejím dalším cílem mítink v Yorku. Pokud by byla měkčí dráha, mohla by jít International Stakes na 2100 metrů, pokud rychlejší, čekají jí asi Yorkshire Oaks, které již dvakrát vyhrála. Tam by se ale mohla střetnout s tříletou Love, která také vypadá jako výjimečná klisna.

VÝSLEDEK

Magical s dalším lehkým triumfem

Svěřenkyně Aidana O’Briena MAGICAL je další výbornou klisnou. Loňská vítězka obou ostrovních Champion Stakes letos doma v Irsku zatím nenašla přemožitele a dominuje ve velkém stylu. Před měsícem lehce opanovala Pretty Polly Stakes a teď s lehkostí stylem start – cíl obhájila prvenství v Tattersalls Gold Cupu na její parádní trati 2000 metrů v Curragh. Nejblíže jí byl loni pátý z Derby v Epsomu Sir Dragonet.

VÝSLEDEK

Subway Dancer ve Vichy až šestý

Subway Dancer v předchozích letech obsadil ve Grand Prix de Vichy (Gr.3) na 2000 metrů postupně páté, třetí a znovu páté místo. V podobném dostihu v Longchamp před měsícem finišoval čtvrtý, když mu hrálo do karet rychlé tempo, více mu ale sedne měkká dráha.

Z deseti startujících měl nejvyšší rating 49,5 kg, ale běželo se opět na „good to soft“. Radek Koplík ho ale dovedl jen k šestému místu, čímž si výsledkově oproti minulým letům pohoršil.

Vítězkou se stala Spirit Of Nelson, loni první v Gr.3 v Saint-Cloud, která letos obsadila v grupových dostizích druhé a třetí místo. Druhý Top Max byl naposledy třetí v Listed o krk před Ignaciem Reillym.

VÝSLEDEK

Barney Roy kraloval v Mnichově

V Mnichově se běžela Grosser Dallmayr-Preis - Bayerisches Zuchtrennen (Gr.1) na 2000 metrů, kde byl favoritem godolphinský BARNEY ROY. Ve třech letech patřil mezi nejlepší tříleté, další sezónu ale vynechal a loňský návrat se mu zcela nepovedl. Letos ale začal vítězně v Dubaji a na Royal ascotu byl třetí v Prince Of Wales’s Stakes. Nyní byl jeho největším soupeřem Quest The Moon, loni v tomto dostihu třetí.

VÝSLEDEK

Boomboom Kiss šestý v Listed

Boomboom Kiss se na jaře moc dobře neuvedl, čtvrté místo v Memoriálu Vlastimila Smolíka na 2400 metrů již bylo lepší. Stejné distance se držel i ve francouzském Vichy, kde v Prix Hubert Baguenault de Puchesse (Listed) obsadil šestou příčku.

VÝSLEDEK

Maximum Security poprvé u Boba Bafferta

Vítěz Saudi Cupu MAXIMUM SECURITY se poprvé představil pod vedením Boba Bafferta, k němuž přešel po dopingové aféře jeho bývalého trenéra Jasona Servise. Do San Diego Handicapu na 1700 metrů sice nastoupil s nejvyšší váhou, přesto se nečekalo, že bude mít takovou práci s Midcourtem, na jaře třetím v Santa Anita Handicapu.