Dostihové zprávy

Minulý týden proběhly na ostrovech mítinky Glorious Goodwood a Galway Summer Festival, Dettori vyhrál německé Oaks.

Glorious Goodwood

Minulý týden proběhl v Goodwoodu jeden z největších mítinků britského kalendáře, jehož součástí byly tři Gr.1.

Nejlepší supervytrvalec STRADIVARIUS, který v minulém startu lehce potřetí vyhrál Gold Cupu v Ascotu, získal rekordní čtvrté vítězství v řadě v Al Shaqab Goodwood Cupu na 3200 metrů, když vedený svým stálým jezdcem Frankiem Dettorim překonal tři výhry Double Tiggera z devadesátých let.

Stejně jako v Gold Cupu skončil druhý Nayef Road, loni třetí v St Legeru. Jeho předběžným favoritem je letos vítěz irského derby Santiago, který stačil na třetí příčku.

VÝSLEDEK

Qatar Sussex Stakes byly prvním měřením tříletých a starších mílařů, které tady vyšlo lépe pro starší. Stejně jako v předešlém startu v Summer Mile v Ascotu zde uplatnil silnou koncovku MOHAATHER. Reprezentanta barev Hamdana Al Maktouma dostal Jim Crouwley před vedoucího vítěze Queen Anne Stakes Circuse Maximuse. Až za nimi se seřadili vítězové ostrovních 2000 Guineas Siskin a Kameko.

VÝSLEDEK

Klisnám určené Nassau Stakes na 2000 metrů se stalo kořistí tříleté FANCY BLUE. Druhá z Irish 1000 Guineas a vítězka Prix de Diane s Ryanem Moorem získal druhou Gr.1 pro Donnachu O’Briena.

Druhá byla outsiderka One Voice, třetí vítězka mílových Falmouth Stakes Nazeef. Až pátá skončila světoběžnice Magic Wand a poslední sedmé místo zbylo na obhájkyni Deirdre.

VÝSLEDEK

Zajímavý byl i dostih pro tříleté vytrvalce John Pearce Racing Gordon Stakes (Gr.3) na 2400 metrů, kde se představil jeden z favoritů Derby English King, který tehdy doběhl čtvrtý. Stejné místo ale získal i tady a nedařilo se ani v Derby druhému Khalifa Sat, který skončil o hlavu za ním.

Konečně se prosadil coolmorský MOGUL, do něhož byly před sezónou vkládány velké naděje, ale neuspěl v King Edward VI Stakes v Ascotu a v Derby skončil šestý.

VÝSLEDEK

Potom co Blue Point ukončil kariéru konečně specialista na 1000 metrů BATTAASH vyhrál King’s Stand Stakes v Ascotu. V King George Qatar Stakes (Gr.2) byl ale suverénní i v minulých letech ale letos si připsal již čtvrté vítězství v řadě. Druhý byl loňský vítěz Prix de l'Abbaye de Longchamp Glass Slippers, který byl v Ascotu pátý.

VÝSLEDEK

Galway Summer Festival

Celý minulý týden probíhal v irském Galway Summer Festival. Na programu byli rovinové i překážkové dostihy, hlavními vrcholy ale byly překážky.

Steeplerům je určen handicap na 4500 metrů Tote Galway Plate. Z 21 účastníků uspěl méně zatížený EARLY DOORS s Markem Walshem, který na proutěnkách patřil do širší špičky a steeplechase si poprvé vyzkoušel právě před rokem na tomto mítinku.

Druhý skončil favorit Royal Rendezvous, který také patří na steeplech mezi nováčky a na jaře vyhrál Gr.3 Novices Chase v Naas.

VÝSLEDEK

Galway Plate - čas videa: 4:26

Vrcholem pro proutěnkáře byly Guinness Galway Hurdle na 3200 metrů. V nich si pro vítězství došel ARAMON s Patrickem Mullinsem. Rovinovou kariéru strávil v Německu u Markuse Kluga, po přechodu k Williemu Mullinsovi se zařadil mezi nadějné proutěnkáře. Před tímto startem s přehledem vyhrál v Tipperary, kde i přes nejvyšší váhu porazil elitního Petit Mouchoira. Ten tu paradoxně patřil mezi outsidery, potvrdil ale svoje kvality a skončil třetí. Mezi ně se vklínil jen málo zatížený Hearts Are Trumps.

VÝSLEDEK

Galway Hurdle - čas videa: 4:08

Německé Oaks pro Dettoriho

V Düsseldorfu se v neděli odběhla Henkel-Preis der Diana na 2200 metrů. Ofenzivní taktikou dovedl na prvním místě Frankie Dettori MISS YODU, přestože se v rovině chvíli zdálo, že přes ni soupeřky půjdou. Německou odchovankyni trénuje John Gosden. Již loni byla druhá v Gr.3 na 2000 metrů v Newmarketu a letos na úvod sezóny vyhrála Listed v Lingfieldu. V dalších startech v grupách to tak dobré nebylo, ale tady porazila první dvě z předzkoušky v Hamburku Zamrud a Virginii Joy, které si teď prohodily pořadí. Na irskou favoritku Silence Please zbylo čtvrté místo.