Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Dostihové zprávy

Dostihové zprávy

Víkend byl nabitý velkými dostihy na ostrovech, v Německu i ve Francii, kde se Nagano Gold účastnil předzkoušky „Arc“. Slovensko mělo další klasiku, v Polsku Wielka Wroclawska.

 

Ghaiyyath na štítě, Magical obhájila

V sobotu se v Leopardstownu odběhly Irish Champion Stakes na 2000 metrů. Velkým favoritem byl letos suverénní Ghaiyyath. Přestože se opět chopil role lídra, obhájkyně MAGICAL byla v jeho těsném závěsu, nenechala mu klid a pod Seamiem Heffernanem ho nakonec dokázala porazit. Ukázala, jak výjimečnou klisnou je a získala již sedmý Gr.1 triumf.

Blízko špice absolvoval dostih i její stájový kolega Japan, neměl ale patřičný závěr. Třetí příčku ale získal další svěřenec Aidana O’Briena Armory, který těsně porazil loňského francouzského derby vítěze Sottsasse.

VÝSLEDEK

 

V Leopardstownu se odběhly i Coolmore America 'Justify' Matron Stakes, kde se na míli střetly první dvě z Irish 1000 Guineas. Poměr sil mezi svěřenkyněmi Aidana O’Briena zůstal zachován. Fancy Blue je přeci jen lepší na 2000 metrů. Přes Peaceful ale přešla silným finišem CHAMPERS ELYSEES ježděná Colinem Keanem. Letos zatím nebyla poražena, její cesta ale vedla od handicapu přes Listed a Gr.3. Pro bývalého vynikajícího žokeje Johnyho Murtagha získala jeho první Gr.1 v trenérské kariéře.

VÝSLEDEK

 

 

Galileo Chrome natáhl sérii do St Legeru

Nejdelší britskou klasiku Pertemps St Leger Stakes na 2900 metrů si připsal svěřenec Josepha O’Briena GALILEO CHROME s Tomem Marquandem, když o krk porazil čtvrtého z předzkoušky Berkshire Rocco, jejíž vítěz Polydriver skončil za nimi před vítězem irského derby Santiagem.

Galileo Chrome prohrál jen loni při debutu, letos přidal čtvrté vítězství v řadě. Teprve v minulém startu ale zamířil do black type. Listed na 2600 metrů v Navanu ale vyhrál s přehledem o 5 délek. Dokázal tak víc než polobratr jeho matky Michelangelo, který byl v roce 2012 v St Legeru třetí.

VÝSLEDEK

 

 

Nagano Gold třetí v předzkoušce „Arc“

Po nepovedené Preis von Europa se NAGANO GOLD vrátil do Francie, kde se zúčastnil předzkoušky Prix de l’Arc de Triomphe. Té se jako loni neúčastní, v Qatar Prix Foy na 2400 metrů pro starší však skončil třetí. Christophe Soumillon si s ním počkal na finiš, na britské hosty sice nestačil, ale domácí včetně svého přemožitele z Grand Prix de Saint-Cloud Way To Parise jistě porazil.

Dostih vyhrál ANTHONY VAN DYCK, který se po loňském vítězství v Derby v Epsomu prosadil poprvé. Tady těžil z toho, že s ním Mickael Barzalona diktoval přiměřené tempo, z něhož dokázal ještě zrychlit. Centrála Ballydoyle Aidana O’Briena má však pro „Arc“ připravená jiná esa, takže se v říjnovém vrcholu asi neobjeví.

To druhý Stradivarius má Prix de l’Arc de Triomphe stále v plánu. Král supervytrvalců už nemá na extradlouhých distancích co dokazovat. John Gosden byl s jeho běháním spokojen. Očekávaný rychlejší průběh by měl být pro něj lepší. Momentálně je v předběžné nabídce v kurzech od 15 do 20:1.

VÝSLEDEK

 

Tříletí adepti Prix de l’Arc de Triomphe se nesešli tradičně v Prix Niel, ale v přesunuté Juddmonte Grand Prix de Paris. Na trati 2400 metrů dominoval svěřenec Aidana O’Briena MOGUL, který patřil na jaře k derby favoritům, své ambice ale zcela nenaplnil. Pod Pierrem-Charlesem Boudotem ale jistě zvítězil před německým derby vítězem In Swoopem.

Poprvé od svého působivého vítězství v Epsom Derby se představil Serpentine. Po víc jak dvouměsíční pauze s ním však Christophe Soumillon ustoupil od jeho ofenzivního stylu a v roli favorita skončil až čtvrtý. Pro „Arc“ se s ním tak moc nepočítá, když je většinou nabízen 21:1. Mogul se s kurzy většinou nad 13:1 zařadil mezi kandidáty na zaváhání Love a Enable, které v kurzech 2,5 a 3:1 dominují nabídce.

VÝSLEDEK

 

 

Mezi adepty Prix de l’Arc de Triomphe stále patří Raabihah, přestože její finiš v Qatar Prix Vermeille stačil jen na druhé místo 3 délky za vítěznou TARNAWOU, u ní ale start není jistý. V dostihu byla třetí Dame Malliot, které se dostih povedl lépe než v Preis von Europa.

VÝSLEDEK

 

 

St Leger mítink v Curragh

Hned čtyři dostihy s nejvyšším statusem byly v neděli na programu v Curragh. V Comer Group International Irish St. Legeru na 2800 metrů, který je určen i pro starší, se podařilo obhájit loňské vítězství SEARCH FOR A SONG. Svěřenkyni Dermota Welda dovedl před vítězem Ebor Handicapu Fijaira Prince její letošní stálý jezdec Oisin Orr. Favorizovaný loňský vítěz irského derby a letos druhý v King George VI and Queen Elizabeth Stakes Sovereign skončil až šestý.

VÝSLEDEK

 

Derrinstown Stud Flying Five Stakes na 1000 metrů si připsal GLASS SLIPERS vedený svým stálým partnerem Tomem Eavesem. Již v Goodwoodu byl druhý za Battaashem, který by měl být jeho hlavním soupeřem při plánované obhajobě Prix de l'Abbaye de Longchamp.

VÝSLEDEK

 

 

Moyglare Stud Stakes pro dvouleté klisny na 1400 metrů byly bratrským soubojem, v nich byl v roli trenéra úspěšnější Donnacha O’Brien před Josephem. Dcera vítězky 1000 Guineas Homecoming Queen SHALE oplatila porážku z předešlého startu Pretty Gorgeous.

VÝSLEDEK

 

 

THUNDER MOON z lotu Josepha O’Briena předvedl v Goffs Vincent O'Brien National Stakes na 1400 metrů působivé zrychlení, jímž si pod Declanem McDonaghem došel pro jisté vítězství a rázem se stal favoritem Dewhurst Stakes. Jeden z favoritů a již v Gr.1 úspěšný Lucky Vega neměl v rovině dostatek prostoru a došel si jen pro páté místo.

VÝSLEDEK

 

 

Grosser Preis von Baden opět pro Godolphin

Vrcholem mítinku v Baden Badenu byl jeden z hlavních dostihů sezóny 148. Longines Grosser Preis von Baden. V něm již potřetí v řadě slavila úspěch stáj Godolphin. Svěřenec Charlieho Applebyho BARNEY ROY vyhrál ve třech letech St James’s Palace Stakes na míli a 2400 metrů dosud nebyly jeho parketou. V Preis von Europa si to ale již osahal a tady ho James Doyle dovedl k jistému vítězství před Communique, který v Británii patřil mezi širší špičku, v poslední době se mu však tolik nedařilo.

Nejlepším z domácích byl Torquator Tasso, který startoval poprvé od svého druhého místa v německém derby a porazil vítězku Preis von Europa Donjah.

VÝSLEDEK

 

 

Barthesa přeci jen klasickou vítězkou

Jedna z loňských nejlepších dvouletých klisen BARTHESA vstoupil do sezóny suverénně, v dalších startech ale na to nenavázala. Až výlet do Bratislavy na Slovenské Oaks spoločnosti MP na 2000 metrů zajistil svěřenkyni Heleny Vocáskové klasický triumf. Václav Janáček se s ní už při vbíhání do roviny ujal vedení a v cíli měla náskok 5 délek.

VÝSLEDEK

 

 

Cosmic Magic královnou Wroclawi

Na startu Wielke Wroclawske na 5000 metrů se sešli jen čeští zástupci. Mezi nimi byla nejúspěšnější COSMIC MAGIC s Niklasem Lovénem. Svěřenkyně Radima Bodláka se letos věnovala výhradně startům ve Wroclawi a kde ani na potřetí nenašla přemožitele. Porazila vítěze obo předchozích ročníků Rekiho a Sztorma.

VÝSLEDEK

 

(Ondřej Blahník)