Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Dostihové zprávy

Dostihové zprávy

Koronavirus omezuje dostihy po celém světě, Bridgeur vstoupil do sezóny opět ve Francii.

Dostihy bez diváků

Kvůli koronaviru byl omezen dostihový provoz po celém světě. I Británie, kde se v týdnu uskutečnil největší překážkový mítink Cheltenham Festival, který během čtyř dnů navštívilo 250.000 lidí, přistupuje k omezení přístupu pro diváky. V příštích dnech by se tedy měly dostihy běhat bez diváků tak, jak je tomu v dalších zemích jako Francie, Japonsko, Austrálie, USA nebo Spojené arabské emiráty, kde se 28. března uskuteční Dubai World Cup.

O Grand National, na jejíž třídenní mítink se pravidelně sjíždí 150.000 diváků, se bude co nejdříve jednat. Britští pořadatelé doufají, že nejhorší scénář je, že by se dostihy bez diváků běhaly do konce června a nemusely se rušit.

V Itálii byly zatím dostihy zrušeny do začátku dubna. V Německu měly být původně dostihy v Kolíně nad Rýnem bez diváků, ale nakonec byly zrušeny úplně.

U nás byly zatím odvolány první dva dostihové dny 5. dubna ve Velké Chuchli a 11. dubna v Mostě. V Chuchli se měl běžet tradiční Gomba handicap, v Mostě předzkouška Jarní ceny klisen Memoriál Rudolfa Deyla. 18. března by měla proběhnout jednání se zástupci pořadatelů ohledně dalšího vývoje dostihové sezóny 2020. O nich bude Jockey Club dál informovat.

 

Bridgeur začal sezónu ve Francii

Bridgeur obsadil v letech 2017 a 2018 sedmé místo ve Velké pardubické. Loni skončil po chybě na Havlově skoku. Před tím byl třetí v Ceně firmy Chládek a Tintěra, třetí kvalifikaci na Velkou pardubickou. V roce 2017 byl druhý v poslední kvalifikaci.

Stejně jako loni začal sezónu ve Francii. Ve Fontainebleau nastoupil do cross country na 4600 metrů o 21.000 €. V dostihu vedený opět Jaroslavem Myškou si vedl dle svého zvyku aktivně. Poslední překážku absolvoval ještě z první pozice, nakonec ale skončil čtvrtý. Ve svých 34 startech tak stále zůstává nezvítězivší. Nejblíže byl úspěchu na konci roku 2016 v Kolesech, kde prohrál jen o nos.

VÝSLEDEK + VIDEO

(Ondřej Blahník)