Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Dražba ročků Tattersalls, z níž k nám přišla řada úspěšných koní

Dražba ročků Tattersalls, z níž k nám přišla řada úspěšných koní

Příští týden proběhne v Newmarketu Tattersalls October Yearling Sale Book 2, 3 a 4, z níž k nám přišla řada úspěšných koní.

Tattersalls October Sale – Book 2 – 9. – 11. října

Tattersalls October Sale – Book 3 – 12. – 14. října

Tattersalls October Sale – Book 4 – 14. října

Nyní probíhá dražba ročků v Británii. Na Tattersalls October Sale bude nabídnuto přes 2100 koní. Nejdražší část dražby Book 1 již probíhá v tomto týdnu. Ceny se zatím drží na podobné úrovni jako loni. Pro náš region rozumnější ceny ale přinášejí dražby příští týden. Třídenní Book 2 začíná v pondělí, ve čtvrtek začne třídenní Book 3 a v sobotu pak na ni naváže ještě Book 4.

Pořadatelé se chlubí výhodnými nákupy, jaké jste na těchto dražbách mohli provést. Třeba na Book 3 byl před sedmi lety za 6.000 £ koupen Knights Order, který ve třech letech v Británii vyhrál jen několik handicapů, ale po sezóně byl za 250.000 £ prodán do Austrálie, kde vyhrál dvě Gr.1. Před třemi lety byla na Book 3 za 4.000 £ koupena Oscula, která vyhrála Gr.3 v Goodwoodu i Deauville. Mezi koňmi zakoupenými na Book 3 najdeme i Gr.2 vítěze Tribalist, Gr.3 vítězku Honey Girl, která stála jen 4.500 liber či Gr.2 vítěze Just Beautiful, který stál 8.000 liber.

K nám z této dražby přišla celá řada koní. V minulosti to byla třeba výborná Saša. Z koní, které jsme mohli vidět v posledních letech na dráze to byla třeba za 3.000 £ pořízená Datthirey, která na Turf Gala vyhrála Cenu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, jedničková vítězka Classa, která je letos neporažená a v neděli startuje v Gr.3 v Miláně, stála 8.000 £. Dražší byl vítěz Zlatého poháru a Memoriálu Josefa Dolejšího Rex Of Thunder, vydražený za 42.000 £. Loňský sériový vítěz a třetí ze Svatováclavské ceny Dragon Arrow stál 4.500 £, stejně tak předloňská vítězka EJC Gerschova memoriálu Porcinella.

Za 3.500 £ zakoupená Lady Ewelina lehce vyhrála debut v Polsku o 10 délek a přesunula se do tréninku do Německa, kde vyhrála Listed dostih a letos přidala Gr.3 vítězství a Gr.1 umístění. Za stejnou cenu byla pořízená Moonu, která byla dvouletou šampiónkou v Polsku, kde byla též druhá v Oaks a čtvrtá v derby. Letos pak přidala listed vítězství v Meranu, před českou Shabanou a v neděli by se též měla postavit na start Gr.3 dostihu v Miláně, kde tedy změří síly s Classou.

Na dražbě samozřejmě bude přítomen i Tomáš Janda, který si myslí, že by se na dražbě mohli sehnat ročci za slušné ceny. Letos se nárůst cen na dražbách posledních let trochu zastavil. Vypadá to, že to není způsobeno nějak výrazným poklesem kupců, ale spíše nárustem počtu koní. Některé dražby šly dokonce mírně dolů. Příští týden jsou levnější Book 3 a 4. Bude se zde dohromady s Book 2 prodávat skoro 1600 koní. Věřím, že když se budeme blížit 1200 prodaných koní, tak by mohli někteří propadnout za rozumnou cenu. Taky by nemuselo být dost kupců na koně, kteří nebudou zajímaví pro domácí hráče. Po brexitu rozhodně ubylo kupců z Evropy v Anglii. Příčinou je růst nákladů na dovoz koní z Británie, ale právě proto jsou pak zase někteří koně levnější než v Irsku, protože na ně nejsou kupci, takže se pořád v Británie vyplatí kupovat.

KATALOG BOOK 2

KATALOG BOOK 3

KATALOG BOOK 4