Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Dubai World Cup nebude, Británie bez dostihů, Irsko to zkouší bez diváků

Dubai World Cup nebude, Británie bez dostihů, Irsko to zkouší bez diváků
Vítěz Dubai World Cupu 2018 a 2019 Thunder Snow - foto: Zenon Kisza (fotokisza.com)

Necelý týden před svým konání byl kvůli koronaviru zrušen jeden z největších světových mítinků Dubai World Cup.

Dubai World Cup, kde se měly odběhnout dostihy s celkovou dotací 35 miliónů dolarů, byl v plánu na sobotu 28. března bez účasti diváků. Pořadatelé ale na poslední chvíli vše přehodnotili a kvůli bezpečnosti celý mítink zrušili. Důvodem může také být, že letecká společnost Emirates kvůli šíření koronaviru od středy zruší téměř veškeré lety s cestujícími. Nákladní lety ale budou normálně pokračovat.

Svou neúčast již avizoval irský trenér Aidan O’Brien. Řada koní však v Dubaji zůstala po Super Saturday, včetně vítěze Coronation Cupu a přemožitele Nagano Golda z Hardwicke Stakes Defoa. Na místě je i řada amerických koní, kteří se přesunuli ze Saudi Cupu nebo přilétli před mítinkem. Na místě je již i japonská výprava. Všem bylo oznámeno, že by měli odcestovat do 48 hodin. Zástupci týmů chápou opatření proti koronaviru, ale již méně, že se mítink zrušil takhle na poslední chvíli a mohli si ušetřit zbytečnou cestu.

Do nepříjemné pozornosti se dostal vítěz dalšího velkého dostihu konaného na arabském poloostrově. Maximum Security vyhrál premiéru nejbohatšího dostihu světa Saudu Cupu o 20 miliónů dolarů, jeho trenér Jason Servis je ale v USA zapojen do velkého dopingového skandálu. Majitel ho proto přesune k Bobu Baffertovi.

Minulý týden se kvůli šíření koronaviru zrušily dostihy ve Velké Británii včetně plánovaného Grand National mítinku v Aintree. Irsko naopak dostihy obnovilo bez účasti diváků. Jde momentálně o jediné dostihy, které se v Evropě konají a díky tomu na sebe strhávají velkou hráčskou pozornost.

(Ondřej Blahník)