Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Dubai World Cup pro Godolphin, Mishriff na vítězné vlně

Dubai World Cup pro Godolphin, Mishriff na vítězné vlně
Mystic Guide s Luisem Sauezem vítězí v Dubai World Cupu - foto: Dubai Racing ClubMathea Kelley

25. ročník Dubai World Cupu skončil symbolicky, navýšil rekord Američanů i Godolphinu. Hlavní vrcholy na trávě pro Evropany.

Dubai World Cup sponzorovaný Emirates Airline slavil 25. ročník. Rekord v počtu vítězství drželi američtí zástupci, mezi stájemi domácí stáj Godolphin. Vítěz je z americké centrály této stáje a rozšířil tak počet amerických úspěchů na 12 a rekord Godolphinu na 9 vítězství.

MYSTIC GUIDE pro stáj Godolphin trénuje v Michael Stidham. Loňskou tříletou sezónu zakončil druhým místem v Jockey Club Gold Cupu (Gr.1) v Belmontu, kde na distanci 2000 metrů porazil i staršího Tacituse, který následně skončil čtvrtý v BC Classic. Aktuální formu ukázal v Razorback Handicapu na 1700 metrů v Oaklawn Parku, kde na rozmáčené dráze vybaven blinkers i přes nejvyšší váhu odešel od soupeřů na 6 délek.

Luis Saez ho vedl blízko čela a již na začátku roviny převzal vedení. O jeho vítězství od té chvíle nebylo pochyb. V cíli měl náskok 3 ¾ délky. Splnil tak roli favorita.

Druhé místo patřilo japonskému Chuwa Wizard, dostih vedoucího Hypotheticala připravil o třetí místo v závěrečných metrech francouzský Magny Cours.

VÝSLEDEK

 

 

Longines Dubai Sheema Classic poutal pozornost účastí čerstvého vítěze Saudi Cupu, který se vracel na travnatý povrch.

MISHRIFF loni vyhrál francouzské derby, výpadek měl jen Champion Stakes však neuspěl. Letos porazil amerického favorita Charlatana v Saudi Cupu. Již loni druhým místem v Saudi Derby potvrdil, že mu pískový povrch nedělá problémy. Teď se vrátil na trávu, na distanci 2400 metrů ale dosud nestartoval.

Proto ho David Eagan zpočátku usadil vzadu. V rovině pak předvedl táhlé zrychlení, které ho dovedlo k dalšímu triumfu. Pro trenéra Johna Gosdena to bylo ten den již druhé vítězství.

Chrono Genesis možná doplatila na souboj se svou japonskou kolegyní Loven Only You, která se na ní celou rovinu mírně tlačila. Nakonec ji porazila, ale s Mishriffem prohrála o krk. Jeden ze svých výpadků předvedl vítěz Hong Kong Vase Mogul.

VÝSLEDEK

 

 

Dubai Turf sponzorované DP World na 1800 metrů dlouhé travnaté trati bylo prvním vítězstvím dne pro trenéra Johna Gosdena.

LORD NORTH měl loni ve čtyřech letech velký progres. Vyhrál Prince Of Wales’s Stakes na 2000 metrů na Royal Ascotu, v International Stakes v Yorku byl třetí, propadl jen na měkké dráze v Champion Stakes. Poslední start absolvoval svěřenec Johna Gosdena v BC Turf, kde skončil čtvrtý.

Tady s ním Frankie Dettori v rovině rozbalil silný finiš, na který nedokázal nikdo ze soupeřů reagovat. V cíli měl pohodlný náskok 3 délky před japonským Vin De Garde a vítězem Winter Derby Felixem. Veterán Lord Glitters tentokrát stačil jen na páté místo.

VÝSLEDEK

 

 

Dubai Golden Shaheen sponzorované By Gulf News na 1200 metrů na písku se stává pravidelnou kořistí amerických sprinterů. Letošní rok nebyl výjimkou, ale čekalo se to od jiných koní.

ZENDEN sice nastoupil s vítěznou formou, ale jen z Listed dostihu, který vyhrál o nos. V minulých letech navíc běhal na delších tratích. Přestože startoval z vnějšího boxu, byl po startu tak rychlý, že se dostal hned před soupeře a svoji pozici již neopustil. Naopak se všem začal vzdalovat, až japonský Red Le Zele se mu přiblížil na 3 ¼ délky. Pro italského jezdce Antonia Fresu, působícího v Dubaji, to byl první úspěch na nejvyšší scéně. Zenden se ale bohužel hned za cílem fatálně zranil.

Další zklamání předvedl favorit BC Sprintu Yaupon a tentokrát i předloni druhý Japonec Matera Sky, který byl naposledy druhý v Riyadh Dirt Sprintu. Tam ho přemohl krajan Copano Kicking, který teď skončil pátý.

VÝSLEDEK

 

 

Al Quoz Sprint sponzorvaný By Azizi Developments na 1200 metrů na trávě vyhrál americký sprinter EXTRAVAGANT KID, čtvrtý z Breeders‘ Cup Turf Sprintu.

VÝSLEDEK

 

(Ondřej Blahník)